ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Як використовувати «Мірамістин» після видалення зуба, для чого він потрібен

На жаль, не завжди виходить зберегти цілісність зубного ряду. Щоб процес відновлення після видалення зуба пройшов максимально швидко й ефективно, необхідно дотримуватися всіх рекомендацій лікаря. З огляду на показання, доктор може призначити різні препарати. Так, «Мірамістин» після видалення зуба сприяє швидкому загоєнню та запобігає розвитку ускладнень. Але важливо правильно застосовувати препарат, щоб не погіршити свій стан.

Навіщо потрібно полоскати рот після видалення зуба

Після процедури видалення зуба залишається лунка з пошкодженими судинами. У ній формується кров'яний згусток, що захищає рану від попадання інфекції. Під ним наростає нова слизова, відбувається загоєння окістя. Якщо згусток випадково видалити або вимити, то може відновитися кровотеча. Рана стане вразливою для різних інфекцій. З цієї причини часто розвиваються ускладнення. Тому догляд за порожниною рота після видалення зуба повинен бути гранично обережним.

Полоскання призначають з метою запобігання інфікуванню рани й виникненню гнійно-септичних ускладнень. Вони сприяють швидкому загоєнню ясен, зменшують набряк, можливий після оперативного втручання. Тільки лікар може підказати, чи потрібно та чи можна полоскати рот після видалення зуба. Самостійні спроби обробляти рану можуть нашкодити.

Показання до використання «Мірамістину»

Часто полоскання призначають у таких випадках:

  • перед екстирпацією (видаленням) зуба діагностоване запалення (пульпіт, періодонтит);
  • ясна додатково травмувалися (наприклад, розкривався флюс, встановлювався дренаж для виведення гною);
  • у порожнині рота є джерела інфекції (каріозні зуби, стоматит, зубний камінь, запалення ясен та ін.).

Ці фактори істотно підвищують ризик інфікування рани. Запобігти йому можна, знаючи, як полоскати рот. Це дезінфікує лунку, знищує патогенну мікрофлору, тому ймовірність розвитку ускладнень знижується. Головне правило – полоскання не повинні бути занадто інтенсивними. Додатково лікар може призначити антибактеріальні та протизапальні нестероїдні препарати.

Часто полоскання корисні після видалення зуба мудрості, оскільки процедура травматична. «Вісімки» виростають нормально тільки у 20% випадків. У 8 з 10 пацієнтів зуби мудрості видаляють ще на етапі прорізування. Через особливості неправильного їх розміщення тканини сильно пошкоджуються, тому період відновлення затягується. Полоскання дозволяють його прискорити.

Склад і форми випуску препарату

«Мірамістин» – препарат на основі бензилдиметил амоній хлориду. Концентрація активного компонента – 0,01%. Препарат займає провідні позиції серед антисептиків і має широкий спектр застосування. Часто використовується у стоматології. Його дія спрямована на боротьбу з інфекціями бактеріальної, грибкової та вірусної природи. «Мірамістин» також прискорює загоєння ран. Завдяки стимулюванню фагоцитозу він підсилює реакцію місцевого імунітету.

Випускається препарат у різних формах. Для полоскань використовується водний або спиртовий розчин. Він прозорий, практично не має запаху та смаку.

Як полоскати рот «Мірамістином» після видалення зуба

У перші 1-2 дні після екстирпації заборонені будь-які полоскання. В іншому випадку можна вимити з лунки згусток. Якщо до неї потрапить інфекція, почнеться альвеоліт або остеомієліт. У першому випадку запалюється лунка, у другому – кістка. Тому роблять тільки ванночки. В рот набирають рідину кімнатної температури об'ємом в один ковток (10-15 мл), тримають 1-2 хвилини та спльовують.

Далі варто дотримуватися таких правил:

  1. Починаючи з 3-4-го дня можна проводити акуратні полоскання. Для цього потрібно кілька разів нахиляти голову з боку видаленого зуба у здоровий.
  2. Ванночки та полоскання проводять відразу після їди.
  3. Після оброблення порожнини рота «Мірамістином» протягом 1-1,5 год (оптимально – до двох) варто утриматися від куріння, пиття та вживання їди.

У більшості випадків пацієнтам призначають 3-4 полоскання на день. Курс лікування – до тижня.

Після видалення зуба пацієнти також повинні особливу увагу приділити догляду за порожниною рота. Якщо турбує питання про те, чи можна робити звичайні гігієнічні полоскання, то від них також варто відмовитися в перший час. З метою дотримання гігієни пацієнтам рекомендовані ванночки. Для цього теплу воду набирають в рот, трохи тримають і спльовують. І так кілька разів, поки не буде відчуватися свіжість.

Особливості застосування при вагітності й у дітей

Препарат можна використовувати пацієнтам різних вікових категорій. Він абсолютно безпечний для вагітних, матерів, що годують, оскільки не проникає через слизову оболонку або верхній шар епітелію. У крові активна речовина не абсорбується. Перед застосуванням препарату з метою запобігання прояву алергічної реакції варто провести тест на гіперчутливість. Для цього потрібно трохи розчину нанести на шкіру в ділянці зап'ястя та ретельно розтерти. Реакцію організму оцінюють через 10-15 хв. Якщо немає запалення, почервоніння, пухирів, висипу, то «Мірамістин» можна сміливо використовувати.

Дітям препарат показаний з 3 років. Вживання розчину в більш ранньому віці можливе тільки за призначенням лікаря та під його наглядом.

Протипоказання та деякі особливості застосування «Мірамістину»

Препарат не використовують при гіперчутливості до бензилдиметил амонію хлориду. Пацієнтам з діагностованою катаральною формою гастриту, яка спровокована порушенням балансу позитивної мікрофлори шлунково-кишкового тракту, треба застосовувати розчин обережно. «Мірамістин» підсилює дію антибіотиків. При спільному застосуванні препаратів необхідно скорегувати їх дозування. Імовірність появи побічних реакцій при вживанні розчину дуже низька.

Застосування «Мірамістину» довше тижня не рекомендоване, оскільки він агресивно впливає на мікрофлору порожнини рота. В іншому випадку кількість корисних бактерій на слизовій істотно знизиться. Вона стане вразливою до різних хвороб. Може розвинутися, наприклад, стоматит.

На тлі полоскань біль стихає на другий або третій день. Кровоточивість повинна бути мінімальною. Слина може злегка забарвлюватися в рожевий колір у перші два дні. Якщо при проведенні полоскань ви почуваєтеся гірше, місцеві симптоми наростають, а не уходять, необхідно відвідати свого лікаря.

Дата: 7 травня 2021
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.