ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Як зняти штучну коронку з зуба

Зняття зубної коронки: коли, для чого та яким способом виконується

За допомогою коронки зміцнюють зруйнований зуб, повертають йому форму та функціональність. Залежно від матеріалів і якості виконаної роботи, вона повинна прослужити 5–10 років. Якщо протез перестає виконувати свої функції, його знімають. Бувають випадки, коли необхідно передчасно витягнути конструкцію. Як знімають коронки з зубів? Все залежить від показань, матеріалів і сили фіксації виробу.

Чому потрібно знімати коронки

Витягти протез може знадобитися з наступних причин:

  1. Через руйнування цементу, за допомогою якого фіксувався виріб. У цьому випадку порушується його положення, що заподіює дискомфорт під час їжі та розмови. Під коронку можуть потрапляти частинки продуктів, через що з'являється неприємний запах. Для усунення дефекту протез знімають, видаляють залишки фіксувального матеріалу та знову встановлюють, використовуючи новий розчин.
  2. Болить зуб під коронкою. Перед її установкою зуб препарують. Якщо дії були проведені некоректно, з часом можуть виникати больові відчуття. Через нещільне прилягання конструкції може також розвинутися карієс. У цьому випадку її доведеться зняти та провести лікування.
  3. Закінчився термін служби протеза. Згодом виріб стирається, деформується, на ньому з'являються тріщини. Щоб запобігти розвитку запалення, потрібно змінити його на новий. Також металева основа може просвічуватися крізь коронки з напиленням із кераміки. Втрачається естетичність, що також вимагає коригування.
  4. Виникла необхідність в протезуванні сусіднього зуба. При такій клінічній картині частіше встановлюють зубний міст. Тому стару коронку знімають і виготовляють нову ортопедичну конструкцію.
  5. Повторне протезування. Буває, що пацієнти хочуть замінити протез на якісніший.

Якщо конструкція тріснула, гострі краї можуть травмувати ясна. Через це вона погано прилягає до шийки зуба, порушується прикус. Щоб не допустити ускладнень, протез замінюють.

Як відбувається зняття

Дії лікаря по зняттю ортопедичної конструкції поетапні:

  1. Огляд порожнини рота, зокрема проблемного місця. Складання плану лікування.
  2. Зняття конструкції за певною методикою.
  3. Оцінка витягнутої коронки та стану зуба, який знаходився під нею. Місце, яке підлягає протезуванню, обробляють антисептиком. При необхідності проводять лікування, встановлюють тимчасову коронку.
  4. Примірка нового протеза, якщо такий виготовлявся. Він повинен повністю відповідати формі пролікованого зуба.
  5. Фіксація коронки.

Після процедури пацієнт отримає від стоматолога-ортопеда ряд рекомендацій, щоб відновлювальний період пройшов без ускладнень. Так, перший час рекомендована щадна дієта.

\

Які методи використовуються

Чи можливо зберегти коронку, яка підлягає вилученню, цілою? Все залежить від способу зняття.

Метод і засоби, що використовуються

Коли застосовується

Особливості процедури

Апарат Копа

Затребуваний, коли потрібно зберегти цілісність коронки. Але поверхня буде подряпана, тому протез доведеться відновлювати

Це спеціальний інструмент, за допомогою якого впливають на край протеза. Поштовхи поступово руйнують цемент. Відбувається зсув конструкції. Лікар спеціальним гачком підчеплює її край і витягує з порожнини рота. Сьогодні це одна з найпопулярніших методик, яка дозволяє зняти коронки як з жувальних, так і з передніх зубів

Апарат «Коронафлекс»

 

Метод дорогий, тому його частіше застосовують, якщо встановлена коронка з діоксид цирконію. При успішному проведенні маніпуляцій її можна використовувати повторно

Завдяки стисканню повітря апарат подає ударну хвилю. В результаті цемент дробиться. Це дбайлива та щадна процедура

Розпилювання

Спосіб грубий, але найдоступніший. Застосовується, якщо цілісність виробів неважлива

Використовується спеціальний бур, який руйнує структуру конструкції. Це можуть бути керамічні, металеві і металокерамічні вироби.

Ультразвук

Спосіб дозволяє зберегти протез цілим, але підходить не для всіх матеріалів.

При впливі ультразвуковою хвилею руйнується цементна основа

Спосіб зняття коронки визначають залежно від причини і цілі процедури. Так, якщо потрібно полікувати зуб під протезом, використовують методики, які дозволяють зберегти його цілісність. В цьому випадку конструкцію можна встановити повторно. Якщо закінчився експлуатаційний термін виробу, краще його розпиляти, оскільки він і так підлягає заміні.

Що відчуває пацієнт

Багатьох цікавить, чи боляче знімати коронку. Все залежить від професіоналізму лікаря та обраної методики вилучення. Багато з них щадні для пацієнта, тому ніякого дискомфорту не завдають.

Також важлива причина зняття протеза. У разі, коли його фіксація ненадійна, витягування пройде легко. Якщо під коронкою відчувається біль, лікар попередньо зробить анестезію.

\

Рекомендації після зняття коронки

Доктор проведе огляд проблемного місця після зняття протеза. При необхідності пролікує карієс, канали. Після видалення конструкції бажано здійснити професійне чищення ротової порожнини. У деяких випадках може знадобитися рентген.

Важливо ретельно дотримуватися гігієни порожнини рота і вчасно замінити коронку. Якщо зуб сильно зруйнований без можливості відновлення, його видаляють. В цьому випадку потрібно думати про альтернативні методи протезування – імплантацію або установку зубного моста.

Питання: Чи можна самому зняти коронку?

Відповідь: Витягувати протез самостійно в домашніх умовах не рекомендовано. Крім того, що під рукою немає необхідних інструментів, можна пошкодити сусідні зуби та м'які тканини.

Якщо конструкція розхиталася або відклеїлась цілком з цементною основою, то пацієнт може спробувати зняти її. У разі, коли протез розпався, то з рота краще прибрати його фрагменти. Але, щоб уникнути неприємних наслідків, потрібно якомога швидше звернутися до фахівця.

Дата: 13 січня 2021
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.