ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

«Левомеколь» в стоматології: для чого застосовується

«Левомеколь» в стоматології: для чого застосовується

«Левомеколь» – мазь, що загоює рани та має виражену протизапальну дію. Засіб давно використовується в хірургічній, проктологічній та педіатричній медицині. Популярний він і в стоматології, оскільки має тонізуючу, протимікробну, регенеруючу дії. Використовується в комплексному лікуванні захворювань ясен і ряду інших стоматологічних проблем. Перешкоджає розмноженню бактерій.

Опис препарату

Форма випуску «Левомеколю» – мазь білого або блідо-жовтого кольору. Купити її можна в аптеці без рецепта. Основа препарату – поліетиленоксид, котрий швидко проникає у верхній шар слизової та дозволяє діючій речовині активуватися. Остання складається з двох компонентів:

  1. Хлорамфеникол – похідне левоміцетину, являється антибактеріальною речовиною. Знищує різні види грибків і патогенних мікроорганізмів, через які з'являється гній в пародонтальних кишенях або в ранці.
  2. Метилурацил – анаболічна речовина місцевої дії. Швидко попадає в епітелій, зміцнюючи стінки, насичуючи тканини киснем. Благотворно впливає на місцевий імунітет. Всього декілька нанесень препарату підвищує рівень природного інтерферону, знімає запалення.

Така формула перевірена протягом багатьох років і, на відміну від інших лікарських засобів, не змінювалася. Віддушки в складі відсутні.

Коли показане і протипоказане застосування «Левомеколю

Препарат допомагає усунути запалення, бореться з хвороботворними бактеріями, тому його призначають для лікування різних стоматологічних захворювань. Показання та протипоказання до застосування засобу наведені в наступній таблиці:

Показання

Протипоказання

   •     пародонтит на будь-якій стадії розвитку;

   •     пародонтоз;

   •     загострений гінгівіт;

   •     свищ, що утворився в результаті появи кісти в корені зуба або нелікованого карієсу;

   •     періостит, що супроводжується виникненням гнійника;

   •     оперативне втручання та розтин новоутворень – для обробки надрізів;

   •     опіки, отримані в результаті вживання гарячої їжі, напоїв;

   •     стоматит;

   •     запущене запалення, в результаті якого з'явилися некрози на ясенних тканинах.

   •     індивідуальна непереносимість хоча б одного компонента зі складу;

   •     ураження шкіри грибками;

   •     псоріаз;

   •     екзема.

 

Препарат призначають також після видалення зуба, зняття зубного каменю, установки протезів. У цих випадках мазь використовують в профілактичних цілях, оскільки вона замінює антибіотик. Засіб дозволено для застосування вагітним, жінкам, які годують груддю, та дітям.

Лікування маззю стоматологічних захворювань: правила застосування

Щоб не завдати шкоди здоров'ю, необхідно усвідомити, як застосовувати препарат. Згідно з інструкцією, для усунення запалення після професійної чистки зубів «Левомеколь» потрібно втирати легкими круговими рухами в уражені ділянки. Це забезпечить приплив крові та поліпшить стан слизової. Процедуру повторюють 2–3 рази на добу. Засіб тримають на яснах не менше півгодини. Цього достатньо, щоб компоненти мазі проникли на максимальну глибину. Протягом цього часу забороняється їсти та пити.

Мазь погано всмоктується в тканини, оскільки має густу консистенцію. З цієї причини при пародонтозі її рекомендовано наносити у вигляді аплікацій. Для цього беруть стерильну вату, роблять з неї джгути та просочують лікарським засобом. Потім тампони встановлюють на проблемні ділянки та залишають для впливу на кілька годин. Виконувати такі дії краще після гігієнічної чистки зубів. Перед застосуванням мазі рекомендовано прополоскати ротову порожнину відваром шавлії або іншим антисептичним засобом.

Препарат популярний і після видалення зуба, для чого застосовується як основа компресу. Його ставлять на лунку.

Запобіжні заходи

Засіб вважається безпечним і практично позбавленим побічних явищ. Але перед його використанням рекомендовано зробити алергічну пробу, для чого мазь потрібно нанести на згин ліктя. Людина відстежує появу почервоніння та подразнень. При прояві алергії симптоми проходять самостійно після скасування препарату.

При великих ранах необхідна попередня консультація лікаря. Мазь наносять зовнішньо. При її потраплянні в горло або в очі необхідно, відповідно, прополоскати або промити ділянку чистою водою.

Питання: Чи можна поєднувати мазь «Левомеколь» з іншими препаратами для лікування пародонтиту?

Відповідь: При пародонтиті зубний камінь знімають ультразвуком, після чого наносять мазь. У разі, коли на яснах утворилося нагноєння або з'явився свищ, вдаються до розтину за допомогою скальпеля. Вдома хворе місце промивають «Хлоргексидином» або перекисом водню, а на відкритий свищ накладають пов'язку з «Левомеколем». Але застосовувати засіб з мазями аналогічної дії забороняється.

Дата: 15 січня 2021
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.