ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Лікування пародонтиту антибіотиками

Хвороба пародонту сягає корінням в інфекції тканин ясен, викликані бактеріями на поверхнях зубів. Хронічний пародонтіт - це взаємодія між біоплівки бляшки і імунною відповіддю організму. Біоплівка - це багатошарова мікробіологічна екосистема, яка прилипає до поверхні зуба. Деякі з основних патогенів в пародонтите: P. Gingivalis, T. Denticola, T. Forsythia, A. Actinomycetemcomitans, P. Intermedia, C. Rectus, а також інші грамнегативні анаеробні палички, спірохети, кишкові палички і бета-гемолітичний стрептокок. Відсутність лікування може призвести до втрати тканин і зубів.

Як і багато інших видів інфекції, пародонтит можна ефективно лікувати антибіотиками. Їх застосування в поєднанні з процедурами глибокої чистки зубів, оральної хірургією або окремо допомагає при різних станах в пародонтології, Включаючи:

  • гостру пародонтальних інфекцію;
  • рефрактерную хвороба пародонту;
  • дитячий пародонтит та ін.

Стоматологічні антибіотики можна вводити в формі таблеток або гелю для місцевого застосування (наноситься безпосередньо в кишені ясен). Іноді рецепт включає низьку концентрацію протягом тривалого періоду або сильну дозу для короткочасного лікування.

Симптоматика захворювання

Біль при відкушуванні або жуванні їжі може бути індикатором розвитку хвороби пародонту. Симптоматика змінюється і ускладнюється в залежності від ступеня занедбаності стану.

Інші індикатори, які можуть вказувати на захворювання:

  • рухливість зубів або відчуття зміни їхнього економічного становища;
  • біль;
  • набряк ясен, щік і губ;
  • скупчення гною навколо кореня;
  • зміна кольору ясен.

Дуже важливо при появі будь-яких симптомів звернутися до стоматолога, так як інфекція може поширитися по всьому організму.

лечение пародонтита антибиотиками

Пероральні і місцеві антибіотики

Пероральні антибіотики можуть бути ефективним способом лікування захворювань пародонту. Їх головним недоліком є ​​те, що вони впливають на весь організм, так як приймаються всередину. Тому вони призначаються рідше, ніж мазі з антибіотиками для місцевого застосування.

Тетрацикліни

Це сімейство препаратів включає «Тетрациклін гідрохлорид», «Доксициклін» і «Міноциклін». Вони є бактеріостатичними антибіотиками широкого спектра дії для лікування пародонтиту. Призначені для зняття запалення і блокування білка, який руйнує сполучні тканини, які тримають зуби вкоріненими в роті. Тетрацикліни мають широкий спектр як грамнегативних, так і грампозитивних бактерій, включаючи спірохети, які є основними збудниками пародонтиту.

Макроліди

Вони ефективні проти грампозитивних і факультативних аеробів, а також спірохет і пігментованих анаеробів (T. Forsythia, P. Gingivalis, T. Denticola і P. Intermedia). Ця група антибіотиків для лікування пародонтиту підходить для зменшення запалення і зростання бактерій.

Метронідазол

Препарат зазвичай поєднується з «Амоксицилін» або тетрацикліновими засобами. Призначений для боротьби з важкими або хронічними інфекціями порожнини рота шляхом зменшення запалення і розмноження бактерій. «Метронідазол» ефективний проти таких облігатних анаеробів, як Porphyromonas spp, Prevotella spp, Bacteroides spp, Fusobacterium spp і Clostridium spp. A. Actinomycetemcomitans (поширений мікроб при агресивному періодонтит, має обмежену сприйнятливість до даної речовини). Коли «Метронідазол» застосовують в поєднанні з «Амоксицилін», комбінація призводить до більшої ефективності, у порівнянні з будь-яким антибіотиком окремо.

пародонтит

Пеніциліни

Одним з представників є «Амоксицилін». Це пеніциліновий препарат широкого спектра дії в сімействі бета-лактамів. «Амоксицилін» є засобом проти стрептококів групи Viridens, E. Corrodens, F. Nucleatum, Небет-лактамази Prevotella і Porphyromonas spp.

На відміну від пероральних антибіотиків, місцеве лікування приносить полегшення безпосередньо в уражену тканину ясна. Воно може бути особливо ефективно при використанні після процедур глибокого очищення. Актуальні варіанти місцевих антибіотиків представлені в формі гелю і смужок.

Дата: 25 червня 2020
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.