ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

На губах білі точки: причини та три типи лікування

Поява білих точок на губах зрідка заподіює біль і дискомфорт, але істотно псує зовнішній вигляд людини. Вони можуть бути проявом різних дисфункцій організму, тому спочатку потрібно з'ясувати справжню причину їх формування і лише після цього починати лікування.

Чому на губах з'являються білі точки

Найчастіше невеликі білі новоутворення, які відчуваються при пальпації, як грудочки, з'являються у жінок після процедури збільшення губ. А причинами цього можуть стати:

  • неправильне введення філлера – не витримана глибина ін'єкцій;
  • порушення правил догляду за губами після процедури;
  • алергічна реакція на препарати знеболювальної дії;
  • знижений загальний імунітет.

Але є й інші причини того, що білі точки з'явилися на губах:

 1. Гранули Фордайса. Можуть виникати у чоловіків і жінок, лікарі оцінюють їх як мікрокістозні утворення, локалізовані в сальних залозах. Виникають на тлі надмірного вироблення сального секрету, що призводить до закорковування залоз. З'являються також при гормональному дисбалансі, фізіологічних особливостях організму, звуженні сальних проток.
 2. Дисбактеріоз. Супроводжується діареєю або запорами, що знижує загальний імунітет і сприяє накопиченню токсичних речовин. Пов'язано це з порушенням балансу здорової та патогенної мікрофлори в кишківнику.
 3. Авітаміноз. Маленькі білі точки утворюються в разі нестачі в організмі мінеральних речовин і вітамінів. Спровокований незбалансованим харчуванням, строгою дієтою, вагітністю чи періодом годування дитини грудьми.
 4. Жировики. Під шкірою з'являються плями молочного кольору (ліпоми), визначаються, як м'які, рухливі по консистенції, належать до категорії новоутворень доброякісного характеру. Можуть формуватися при гормональному дисбалансі, проблемі з функціональністю органів шлунково-кишкового тракту, застосуванні косметичних засобів низької якості.
 5. Герпес. Виникає зазвичай на верхній губі, являє собою бульбашку, супроводжується свербінням і набряком, іноді турбує легкий больовий синдром. Це інфекційне захворювання, яке проявляється при ослабленому імунітеті.

Білі точки на губах у дитини можуть утворитися:

 • при кандидозному стоматиті – активізується грибок роду Кандіда, що починає активно розмножуватися;
 • через герпесвірус – передається від матері до малюка під час проходження родовими шляхами та при грудному вигодовуванні;
 • в разі алергічного стоматиту – реакція організму на внутрішні подразники (продукти харчування, молочні суміші, пюре), зазвичай локалізується на внутрішній стороні губи.

При появі таких утворень необхідна консультація фахівців.

Як прибрати білі точки на губах – лікування залежить від причини

Що означають білі точки, повинен визначати спеціаліст – тільки після цього можна буде починати лікування. Зазвичай застосовують три методи: медикаментозний, хірургічний та народні засоби.

Медикаментозне лікування білих точок

Ні в якому разі не можна самостійно зрізати, розкривати голкою або припікати такі новоутворення на губах – це загрожує формуванням ранок, виразок і занесенням інфекції. Лікар зможе підібрати ефективні лікарські препарати, з огляду на встановлений діагноз:

 • при синдромі Фордайса – таблетки «Супрастин», гель «Феністил», крем «Д-Пантенол»;
 • при герпесі – мазь «Ацикловір», гель «Панавір»;
 • при дисбактеріозі – олія жожоба (для змащування губ), всередину – «Аципол» або «Біфідумбактерин» (для відновлення мікрофлори кишківника).

Всі препарати підбирає фахівець, він зазначає тривалість терапії, яка може затягнутися на кілька тижнів.

Хірургічне лікування

Якщо консервативне лікування не дає позитивної динаміки, то лікарі можуть поміняти тактику своєї роботи. Як лікують білі точки на губах хірургічними методами? З цією метою застосовуються:

 • кріотерапія – видалення проблемного осередку рідким азотом, процедура може ускладнюватися формуванням рубців на шкірі;
 • електрокоагуляція – «висушування» білих точок за допомогою струму високої частоти;
 • лазеротерапія – застосування лазерного променя, який січе плями;
 • радіохвильова терапія – майже безболісний і нетравматичний метод, після нього слідів на шкірі не залишається.

Найскладнішою процедурою вважається та, де застосовується рідкий азот. Вона не лише болюча, але й вимагає неодноразового сеансу. В результаті можуть сформуватися щільні рубці, які надалі потребують вже втручання пластичних хірургів.

Навіть якщо білі точки на губах не турбують, варто звернутися за допомогою до лікаря і з'ясувати справжню причину їх утворення. Шкіра реагує на найменші зміни в організмі, можливо, саме вони є першим симптомом серйозних проблем з функціональністю внутрішніх органів і систем.

Дата: 17 липня 2021
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.