ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Після лікування зуба набрякла щока: як і чим лікувати

Якщо набрякає щока після видалення зуба, то хвилюватися не варто. Лікарі вважають таку реакцію організму нормою, адже лікування передбачає втручання у фізіологічні процеси, а флюс буде природною реакцією. Розвивається такий стан з різних причин, деякі з них відносяться до патологічних. Потрібно знати, які симптоми вкажуть на те, що потрібні послуги стоматології для полегшення стану.

Причини того, що набрякла щока після отримання лікування у стоматології

Найчастіше вищезазначений стан виникає як стандартна реакція на проведення лікувальних процедур. Якщо пухлина проходить протягом 3-4 годин після візиту до лікаря, то турбуватися не варто. Нормою вважається набрякання частини обличчя й після встановлення імпланту – процедура імплантації взагалі передбачає порушення цілісності кісткової й м'якої тканини. Але є й причини, які призводять до розвитку патологічного процесу, симптомом якого може бути набряклість м'яких тканин. До таких належать:

  • алергія на анестетик, що застосовувався, додатково пацієнт може відчувати свербіж і біль у місці проведення знеболювальної ін'єкції;
  • проникнення лікарського засобу у слизову під час лікування каналів, що викликає запальний процес;
  • наслідок розриву кровоносних судин і пошкодження м'яких тканин, якщо одиницю вирвали – стан має нормалізуватися максимум через 5 годин;
  • інфікування ротової порожнини – трапляється при роботі нестерильними інструментами, що відбувається вкрай рідко.

Набряк на обличчі завжди присутній під час складного прорізування зубів мудрості, коли стоматологу доводиться виконувати маніпуляції для полегшення процесу – наприклад, розкрити ясна.

Незалежно від того, що послужило причиною даного стану, можуть бути присутніми додаткові симптоми – підвищення загальної температури тіла, больовий синдром, легкий озноб, загальна слабкість, запаморочення. Всі вони свідчать про те, що у тканинах прогресує запальний процес і це вимагає негайного звернення за кваліфікованою медичною допомогою.

Що робити, якщо частина обличчя набрякла після стоматологічної терапії?

Стоматологи категорично не рекомендують займатися самолікуванням! Але пацієнтові він дасть рекомендації, як прибрати непатологічний набряк м'яких тканин після проведення стоматологічного лікування:

  1. Полоскати ротову порожнину розчином харчової соди чи відваром квіток ромашки лікарської, шавлії. Перший засіб готується зі 150 мл теплої води й 1 десертної ложки соди, другий – з 1 столової ложки рослинної сировини та 300 мл води (томити на водяній бані 5 хвилин).
  2. Якщо болить зуб та є набряк, то варто перед полосканням прийняти знеболювальні ліки. Оптимальним варіантом буде препарат з групи нестероїдних протизапальних – наприклад, «Ібупрофен». Достатньо 1 таблетки, щоб знизити інтенсивність больового синдрому. Відсутність ефекту свідчить про те, що потрібно терміново звернутися до стоматолога.

При алергічній реакції на анестетик (якщо цей факт точно встановлений) потрібно прийняти звичний антигістамінний засіб – за 1-2 години стан нормалізується. Ефективними будуть «Тавегіл», «Супрастин».

Що не можна робити в разі появи набряку щоки

Пацієнти нерідко намагаються самостійно розв’язувати виниклі проблеми, використовуючи поради, рекомендації з інтернету чи від друзів, сусідів і колег. Що варто знати:

  • не можна використовувати антибіотики для купірування запального процесу – такі препарати повинен призначати лише лікар;
  • якщо набряк у дитини, то запитати, чим полоскати їй ротову порожнину, варто у стоматолога – звичні засоби можуть не підійти;
  • не можна використовувати зубочистки, щітки та нитки для очищення одиниць;
  • якщо пухлина зберігається протягом доби, з'явився імпульсний біль, то це привід негайного візиту до клініки.

Набряк щоки після стоматологічних маніпуляцій у більшості випадків є нормальною реакцією на втручання. Перші 1-2 години можна не вживати ніяких дій, пізніше можна зробити полоскання, а при болях – прийняти анестетик. Незалежно від того, у дорослих або дітей відзначається інтенсивний набряк, потрібно звернутися за допомогою до клініки – таки чином можна запобігти утворенню абсцесу з гнійним вмістом.

Дата: 3 вересня 2021
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.