ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Присмак йоду в роті: 4 основні причини та що робити

При стабільній роботі організму в людини не повинно бути сторонніх смаків, які не пов'язані з вживанням їжі та напоїв. Присмак йоду в роті є ознакою того, що відбувається розвиток якогось патологічного процесу. І далеко не завжди знадобляться стоматологічні послуги, хоча й лікар такої спеціалізації повинен буде провести огляд. Взагалі ,наявність такого специфічного присмаку — привід пройти повне медичне обстеження, бо тільки таким чином можна буде знайти справжню причину стану, що розглядається.

Чому з'явився присмак йоду у роті: стоматологічні причини

Нерідко такий дискомфорт з'являється на тлі захворювань зубів та м'яких тканин ротової порожнини. Зазвичай, цей симптом означає, що відбувається руйнування емалі – тканини «омиваються» слиною, така реакція завжди супроводжується неприємними запахами, через що і з'являються специфічні відчуття.

Ще однією стоматологічною причиною є надмірна сухість у роті, яка може бути пов'язана з кардинальними обмеженнями харчування, голодуванням, тривалим спілкуванням. При зменшенні слиновиділення в ротовій порожнині починають активно розмножуватися бактерії, які провокують неприємне відчуття.

Відчувати присмак і запах мікроелемента в роті буде людина, яка приділяє недостатню увагу дотриманню особистої гігієни. І у чоловіків, і у жінок залишки їжі та наліт на зубах викликають активне зростання колоній бактерій.Їхня життєдіяльність супроводжується неприємним запахом, а залишки їжі, що розклалися, забезпечують стійкий присмак йоду. Він може періодично зникати – наприклад, після полоскання ротової порожнини, вживання ароматної та зі специфічним смаком їжі, напоїв, куріння. Нерідко проблема з'являється у дитячому віці, і це теж буде пов'язано з недостатньою гігієною ротової порожнини.

4 основні нестоматологічні причини

За статистикою, дискомфорт у роті з'являється найчастіше на фоні порушень роботи внутрішніх органів та систем. Наприклад, під час вагітності жінок можуть турбувати подібні відчуття, і пояснити це просто: гормональний фон змінюється, посилюється синтез певних ферментів. Зазвичай, у другому триместрі гестаційного періоду стан стабілізується і неприємний присмак зникає самостійно. Але до основних причин нестоматологічного характеру відносяться хвороби шлунково-кишкового тракту, патології щитовидної залози, йодизм та тривалий прийом гормональних препаратів. Про що говорить присмак йоду в роті:

  1. Наявність захворювань шлунково-кишкового тракту. Це може бути виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, гастрит, запалення жовчного міхура, дисфункціональність печінки. Для встановлення точної причини знадобиться розширене обстеження із застосуванням інструментальних методів – ультразвукове дослідження, комп'ютерна томографія, гастродуоденоскопія та інші.
  2. Йодизм. Так називається стан надлишку мікроелемента в організмі.Може виникнути на тлі прийому специфічних лікарських препаратів та вживання морепродуктів, риби, волоських горіхів, водоростей у великих кількостях. У першому випадку потрібно звернутися до свого лікаря для корекції дозування і схеми терапії. У другому – достатньо змінити раціон, скоротивши вживання продуктів з багатим вмістом йоду.
  3. Прийом гормональних препаратів. Найчастіше зустрічається у жінок, які довго користуються контрацептивами гормонального ряду. Якщо вони не були призначені гінекологом, а обрані самостійно, то неприємні відчуття у роті виникають практично у кожному разі. Що це означає? Це свідчення того, що настав гормональний дисбаланс в організмі і потрібна кваліфікована медична допомога.
  4. Гіпертиреоз. Це патологія щитовидної залози, для якої характерне вироблення органом гормонів у завеликих кількостях. Одночасно з нав'язливим синдромом у роті, турбуватимуть набряклість обличчя та шиї, прискорене серцебиття, нестійке емоційний фон. Лікуванням захворювань щитовидної залози займається ендокринолог.

Аналізований стан може турбувати і тих, хто часто відчуває стреси, депресії. Причому, зазвичай, реальний рівень мікроелемента у організмі перебуває у межах норми, що означає наявність нав'язливої ​​ідеї. Дискомфорт іноді виникає після тривалого перебування на морському узбережжі, але він невиражений і зникає відразу після того, як людина повертається в звичне місце проживання.

Що робити при відчутті смаку йоду у роті

Чому виник неприємний симптом, повинен з'ясувати лікар. Спочатку слід звернутися до стоматолога, який проведе огляд ротової порожнини, виявить зруйновані зуби та проведе лікування захворювань. Присмак йоду в роті і після лікування зберігатиметься деякий час - «свіжий» пломбувальний матеріал вступає в контакт зі слиною, що і є причиною дискомфорту. Одночасно з цим необхідно:

  • скоротити вживання продуктів із високим вмістом мікроелемента;
  • посилити гігієну ротової порожнини.

Якщо стоматолог не виявив проблем або після санації ротової порожнини неприємний синдром залишився, то знадобиться допомога вузьких спеціалістів – ендокринолога, гастроентеролога, гінеколога. Вони з'ясовуватимуть справжню причину стану та призначатимуть відповідне лікування: промивання шлунка та вживання сорбентів при йодизмі, корекція функціональності щитовидної залози при гіпертиреозі тощо.

Присмак йоду у роті –  не є випадковістю, це - симптом багатьох внутрішніх патологій. Якщо він стійкий, не зникає після стандартних заходів, то необхідно звернутися до медиків (сімейного лікаря) для обстеження та з'ясування справжньої причини аналізованого стану. Ополіскувачі, спреї, жувальна гумка не допоможуть вирішити проблему, лише на короткий період полегшать стан. За відсутності лікування завдається шкода не лише фізичному здоров'ю, а й емоційному – людина стає дратівливою, відмовляється від їжі.

Дата: 29 листопада 2021
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.