ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Прорізування зубів у 2 місяці: норма чи аномалія

Малюк вередує, у нього порушився сон, бере груди і відразу відпускає? Можливо, почався процес прорізування зубів.«Чи ріжуться зуби у 2 місяці?» ― запитаєте ви. Коли ваш малюк зовсім маленький, ви можете пов'язати його занепокоєння з якоюсь хворобою, але ніяк не з процесом появи перших різців. Розбираємося з можливими термінами прорізування зубів. Регулювати їх ми не в силі, але полегшити стан дітей при виникненні неприємних симптомів можемо.

Чи можуть різатися зуби у немовляти в такому ранньому віці

Середні терміни появи зубів у немовлят ― 6―8 місяців. Першими виростають два нижніх центральних різця, які зазвичай прорізаються один за іншим. Але варто розуміти, що тимчасові рамки необмежені. Іноді процес може затягнутися на деякий період. Бувають випадки, коли перші різці з'являються і раніше. Тому на питання, чи можуть зуби різатися у два місяці, відповідь фахівці дають ствердну. Відхилення тимчасових рамок на кілька місяців в обидві сторони вважається нормою. Тільки в тому випадку, якщо в однорічної дитини немає жодного зуба, варто звернутися до лікаря.

Кожен організм індивідуальний, тому у деяких немовлят у 2―3 місяці вже з'являється перший зубок. Процес визначений не тільки генетикою, а й рядом інших факторів:

 • кліматичними умовами;
 • харчуванням матері;
 • особливостями перебігу вагітності;
 • порушеннями роботи ендокринної системи ― іноді рання поява зубів може вказувати на її аномалії.

Якщо мама в період вагітності пила полівітаміни або додаткові мінеральні комплекси з вмістом вітамінів D і C, то терміни прорізування зубів можуть прискоритись. Сприяє цьому і вживання жінкою кисломолочних продуктів у великій кількості.

Які симптоми прорізування зубів

Тільки деякі батьки не стикаються зі складнощами при прорізуванні зубів у дитини і помічають різець випадково, не розуміючи, коли він з'явився. У більшості випадків процес супроводжується неприємними симптомами:

 1. Набряклість, «рихлість» ясен. Можуть утворитися почервоніння, горбки. Іноді зубки просвічуються крізь ясна. У деяких випадках бувають синюшні гематоми.
 2. Підвищене слиновиділення. Через це можуть з'явитися висипання навколо рота. Але виділення слини у 2-місячному віці не завжди вказує на прорізування зубів. У цей період такий процес є фізіологічним. Якщо висипання виникли в інших місцях, це не має відношення до прорізування зубів.
 3. Неспокійний стан. Дитина багато плаче, вередує, погіршується якість її сну. Часто немовлят неможливо заспокоїти. Звичайні методи (похитування, пустушки та ін.) не допомагають.
 4. Підвищення температури тіла. Найчастіше це показники до 37,5 ˚C. Таке може статися через місцеве запалення (ясна). Вища температура говорить про діяльність вірусів.
 5. Втрата апетиту. В період появи зубів діти погано їдять або зовсім відмовляються від їжі. Іноді немовлят неможливо прикласти до грудей. Деякі діти при годуванні стукають ногами, вигинаються.
 6. Нежить і кашель. Через підвищене слиновиділення слиз стікає по задній стінці горла. Він потрапляє в носові ходи, оскільки малюк у двомісячному віці більше перебуває в лежачому положенні. Коли слиз надходить в горло, це провокує кашель. Найчастіше він проявляється під час сну.

Такі симптоми виникають не всі відразу і можуть по-різному поєднуватися. Часто для батьків вони стають серйозним приводом для занепокоєння. Навіть сам факт, що у дитини прорізуються зуби в такому ранньому віці, їх вже шокує.

Важливо не сплутати ознаки інфекційних або неврологічних захворювань, які мають подібну симптоматику, з процесом прорізування зубів. Тому краще показати немовлят лікареві. Приводом звернутися за допомогою служать також такі симптоми: дитина дуже млява, у неї тримається висока температура (вище +38 ˚С), з'явилася блювота або виразки в роті. Вирвати дитина може і через рясне слиновиділення, коли слиз потрапляє до шлунка. Рідкий кал і часті випорожнення теж свідчать про приєднання інфекції. Пронос може стати причиною зневоднення організму.

Чим допомогти малюкові

Якщо у немовлят у 2 місяці почали різатися зубки, крім втоми через безсонні ночі, батьки відчувають тривогу за свого малюка. Оскільки його мучить біль, дискомфорт, він мало їсть і погано спить, необхідно допомогти зняти неприємні симптоми. Для цього використовують такі методи:

 1. Масажують ясна. Попередньо потрібно ретельно вимити руки. Масаж роблять кінчиком пальця. Варто підстригти нігті, щоб не пошкодити ясна. Масування дозволяє зняти біль. Ступінь ефективності способу можна визначати за реакцією дитини.
 2. Застосовують холод. Звичайні прорізувачі, які продаються в аптеках і пропонуються старшим діткам, малюк у двомісячному віці гризти не буде. У цьому випадку йому можна охолодити пустушку або прикласти до проблемного місця марлеву серветку. Її попередньо змочують холодною водою або настоєм ромашки, яка сприяє зняттю запалення.
 3. Змащують ясна анестезуючими гелями. Наприклад, «Камістад» або «Калгель» ― це ті засоби, які можна використовувати навіть в ранньому віці.
 4. Дають жарознижувальні та болезаспокійливі препарати на основі ібупрофену і парацетамолу. 2-місячним немовлятам ставлять свічки. Це може бути, наприклад, «Ефералган».

У період прорізування зубів важливо забезпечити малюкові правильний догляд. Необхідно стежити за чистотою пустушки. Слину потрібно витирати тільки чистими серветками. Шкіру навколо рота слід змащувати спеціальним дитячим кремом. Потрібно також більше гуляти ― свіже повітря піде тільки на користь. Але місць великого скупчення людей краще уникати, щоб малюк не підхопив додатково вірус.

При ранній появі зубів у дитини, якщо вона знаходиться на грудному вигодовуванні, варто відвідати стоматолога. Річ у тім, що ризик розвитку пляшкового карієсу в цьому випадку досить високий.

Дата: 4 травня 2021
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.