ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Шишка на яснах у дитини: що робити

Абсцес на яснах — гнійне запалення тканин. По суті, це реакція імунної системи на інфекцію, тому часто вона виникає біля хворого зуба. Таке ущільнення з гноєм перешкоджає поширенню інфекції по всьому організму. Якщо дорослим легше впоратися із захворюванням, то гнійник на яснах у дитини може викликати справжню проблему. Такий стан вимагає негайного стоматологічного втручання, а часом умовити малюка піти до лікаря дуже складно.

Чому утворюється гнійник

Причини появи шишки на яснах у дитини можуть бути різні:

 • недостатній догляд за ротовою порожниною;
 • запущений каріозний процес;
 • гнійне запалення зубного нерва (пульпи) і за верхівками коренів зуба;
 • зниження захисних сил організму.

Буває, що гнійне утворення на час зникає. Але через деякий час, коли імунітет слабшає або після перенесеної ГРВІ, запалення повертається. Ігнорування проблеми може призвести до втрати зуба або зараження інших ділянок зубного ряду, кістки. Якщо інфікування перейде за межі ясен, це вже несе небезпеку для всього організму або навіть життя дитини.

Симптоматика захворювання

Шишка на яснах у малюка може мати різний вигляд. Це добре демонструє добірка фото. Вона буває білого або червоного відтінку. Абсцес також супроводжується іншими симптомами:

 • набряк ясенних тканин;
 • лімфаденіт — запалення лімфатичних вузлів;
 • поганий апетит;
 • неприємний запах з рота;
 • підвищення температури тіла.

Дитина може вередувати та скаржитися на біль, який викликає тиск гною в порожнині. Він іноді віддає у вухо, шию, щелепу. Болісні відчуття виникають також при натисканні на область абсцесу та при пережовуванні їди. Після проведення лікування вони зникають.

Як надати дитині першу допомогу

Що робити, щоб полегшити малюкові стан до візиту до стоматолога? Щоб запобігти травмуванню ясен, варто виключити з раціону дитини тверду їжу. Малюка потрібно заспокоїти, підготувати до походу до стоматолога. Це дозволить лікарю швидко та якісно виконати стоматологічні маніпуляції. Врахуйте, що застосування народних засобів тільки маскує проблему, але не розв’язує її!

Увага! Заборонено використовувати зігрівальні компреси! Не можна самому розкривати гнійник. Вживання лікарських препаратів без призначення лікаря може тільки погіршити ситуацію.

Лікування шишки на яснах у дітей

Доктор визначить, як лікувати абсцес, з огляду на те, який зуб вражений — молочний або постійний. У дітей у віці 9 років і старше частіше уражаються постійні зуби. У такому разі доктор зробить усе, щоб зберегти цілісність зубного ряду — депульпує зуб і запломбує канали. Такі «дорослі» методи — це необхідність.

Якщо в ході обстеження молочного прикусу дантист виявить пародонтит, то уражений зуб доведеться видалити. Якщо його залишити, може пошкодитися й зачаток під ним.

Профілактика дитячого абсцесу ясен

Захворювання можна уникнути. Для цього потрібно стежити, щоб дитина дотримувалася таких правил профілактики:

 • ретельно доглядала за порожниною рота — техніка чищення повинна бути правильною;
 • збалансовано харчувалася;
 • полоскала рот кожен раз після їди.

Важливо забезпечити дитині проведення таких профілактичних процедур, як ремінералізація, фторування, герметизація фісур. Зуби потрібно лікувати своєчасно. Щоб виявляти стоматологічні захворювання на ранніх етапах їх розвитку, треба проходити з малюком профілактичні огляди кожні 3-4 місяці.

Навчіть дитину правильно піклуватися про своє здоров'я, щоб вона радувала вас своєю привабливою посмішкою кожен день!

Дата: 23 лютого 2021
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.