ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Запах з рота від шлунка: 2 причини, варіанти рішення проблеми

Неприємний запах з рота (галітоз) у 90% випадків вказує на проблеми зі здоров'ям. Звичайно, першочергово потрібно відвідати стоматолога та з'ясувати, чи немає карієсу, пульпіту та інших запальних процесів ротової порожнини. Але нерідко запах з рота з'являється від шлунка, коли у ньому відбуваються якісь патологічні процеси.

Зіпсоване дихання впливає на стан здоров'я людини, адже у нього починаються соціальні, емоційні проблеми, виникає дратівливість, безсоння, депресія. Позбутися від запаху цілком реально потрібно лише звернутися за допомогою до лікарів, щоб з'ясувати справжню причину його появи й отримати терапевтичні призначення. 

Ймовірні причини появи неприємного запаху з рота

Основною причиною проблеми вважається швидке зростання у ротовій порожнині хвороботворних бактерій, які у процесі своєї життєдіяльності виділяють сірководень і метилмеркаптан. Цьому може сприяти неправильне проведення гігієнічних процедур: залишилися часточки їжі у міжзубному просторі, відсутність полоскання ротової порожнини після приймання їжі. Але є й інші чинники, що провокують появу проблеми неприємного запаху з рота:

 • куріння дим від сигарет сам по собі має досить специфічний запах, він також сприяє розвитку запальних процесів на м'яких тканинах ротової порожнини;
 • виражена сухість ротової порожнини – відсутність потрібної кількості слини сприяє розмноженню бактерій, подібне може відбуватися через алкоголь, на тлі приймання деяких лікарських препаратів, при цукровому діабеті;
 • патології носопролигу, гортані гайморит (запалення носових пазух), ангіна з утворенням гнійного нальоту на мигдалинах, хронічний бронхіт;
 • голодування, дієти з обмеженим вживанням вуглеводів – організм починає активно спалювати жирові запаси, а цей процес завжди супроводжується утворенням кетонових тіл, які мають неприємний аромат.

Але найчастішою причиною є такі захворювання шлунка, як гастроезофагеальний рефлюкс, гастрит з підвищеною кислотністю шлункового соку, виразкова хвороба. Якщо у людини в організмі є бактерії хелікобактер пілорі (Helicobacter Рylori), але симптоми захворювань органів шлунково-кишкового тракту відсутні, то поганий запах може стати першою ознакою патології.

Який взаємозв'язок між хворобами шлунка, неприємним запахом і здоров'ям ротової порожнини?

Якщо поганий запах з'явився на тлі рефлюксу, то потрібно обов'язково відвідати стоматолога. Річ у тому, що це захворювання шлунка характеризується викидами шлункового вмісту у стравохід. Частинки кислоти потрапляють до ротової порожнини, і це здатне спровокувати пошкодження зубної емалі, і на тонку слизову подібна речовина діє вкрай агресивно. Можна провести паралель між частими нападами печії (типовий симптом рефлюксу), швидким руйнуванням зубів і неприємним запахом. Знадобиться допомога стоматологів і гастроентерологів, щоб повернути свіжий подих.

Неприємний запах з рота на голодний шлунок, а також після їжі нерідко присутній на тлі гастриту. У ротову порожнину природним чином проникають хвороботворні бактерії зі шлунка (Хелікобактер пілорі), які можуть спровокувати початок розвитку патологічних змін запального характеру у пародонті. Тому лікарі наполягають, що в разі раніше діагностованого гастриту та неприємного запаху перше, що потрібно робити, – відвідати стоматолога для обстеження ротової порожнини та виявлення або виключення пародонтиту. Іноді ознаки гастриту відсутні, і лише неприємний аромат свідчить про проблему. Якщо виявити патологію вдасться на ранній стадії, то стандартний курс антибактеріальної терапії розв’яже всі проблеми.

Як прибрати запах з рота при захворюваннях шлунка

Усувати проблему потрібно тільки після консультації гастроентеролога. Він з'ясує справжню причину, підбере медикаментозне лікування. Зазвичай після лікування основного захворювання та одужання галітоз зникає. Але можна зробити його менш вираженим, дотримуючись наступних рекомендацій:

 • не лягати спати одразу після їжі потрібно почекати 2-3 години, щоб не створювалося додаткове подразнення, тиск на шлунок;
 • відмовитися від вживання алкогольних напоїв, міцних кави та чаю;
 • додати до раціону багато овочів і фруктів у свіжому вигляді для одужання знадобиться клітковина;
 • чистити зуби 2 рази на день із застосуванням пасти з підвищеним вмістом фтору;
 • користуватися зубною ниткою, іригатором і йоржиками не рідше 1 разу на день;
 • очищати поверхню язика спеціальним інструментом скребком або щіткою;
 • при наявності знімних протезів чистити їх 2 рази на день, полоскати після кожного приймання їжі;
 • відвідувати стоматолога та вилікувати всі зуби – провести депульпацію та пломбування кореневих каналів, позбутися від карієсу, пройти терапевтичний курс при наявності хвороб ясен.

Допомагають впоратися з нав'язливим смородом і пробіотики. Вони збільшують кількість корисних бактерій в органах шлунково-кишкового тракту, пригнічують діяльність хвороботворних, нормалізують мікрофлору. Будь-які медикаментозні призначення повинен робити лікар гастроентеролог або стоматолог.

Після обстеження пацієнта фахівець пояснить, як усунути галітоз, щоб швидко відновити свіжий подих. Будь-які жувальні гумки, ополіскувачі рота, відвари трав і «дезодоранти» для ротової порожнини ліквідовують проблему на дуже короткий термін. Якщо не зникне основна причина, патологія буде повертатися знову і знову.

Дата: 15 серпня 2021
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.