ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Запалення ясен поруч із зубом мудрості, лікування

Запалення ясен поруч із зубом мудрості: причини та лікування

Прорізування третього моляра – це нерідко складний і болісний процес. Так, якщо ви помітили, що запалилися ясна поруч із зубом мудрості, необхідно одразу відвідати стоматолога. Тільки фахівець зможе правильно визначити причину патологічного процесу.

Чому запалюються ясна біля «вісімки»

З'являються зуби мудрості вже у дорослому віці. Іноді на їх прорізування йде багато часу, навіть до кількох років. На відміну від інших зубів, «вісімки» не мають попередників, які б тримали для них місце у зубному ряді. Це пояснює, чому вони часто ростуть у бік. З цієї причини їм також складно прорізатися крізь тканини.

Нерідко 8-ки повністю не виростають, застряють у яснах, що викликає ускладнення. Коронка у такому випадку залишається прикритою слизовою оболонкою, яка має вигляд своєрідного «капюшона». Під нього потрапляє їжа, залишки якої створюють сприятливі умови для розвитку патогенної мікрофлори. Ясна інфікуються та запалюються. До болючого процесу можуть залучатися й сусідні зуби. У деяких випадках спостерігається їх розхитування.

Іноді запалення ясен може бути наслідком наявності каріозних уражень. Нерідко доступ до третіх молярів ускладнений і їх вкрай важко почистити. Тому вони більше інших зубів схильні до карієсу. У занедбаних випадках може розвиватися періодонтит або пульпіт. Інші причини запалення ясенних тканин біля «вісімки»:

 • захворювання ясен – гінгівіт, пародонтит, пародонтоз;
 • механічна травма чи опік;
 • гормональні збої, які часто спостерігаються у період вагітності або менопаузи;
 • хвороби щитоподібної залози, горла та сечостатевої системи;
 • приймання гормонів.

Якщо ігнорувати проблему, підвищується ризик втрати зубів. Обов'язково потрібно скористатися послугами стоматології. Досвідчений дантист призначить ефективне лікування.

Як проявляється запалення ясен

Одним з головних ознак складнощів при прорізуванні є «капюшон» над зубом мудрості. Тканини набрякають, набувають темний відтінок. Запалення може також супроводжуватися низкою інших симптомів:

 • гострий біль, який може віддавати у вухо чи скроневу зону – через це багато хто плутає хворобу з отитом або іншими ЛОР-захворюваннями;
 • хворобливість при пережовуванні їжі – тканини набрякають, що порушує оклюзію;
 • збільшення лімфатичних вузлів, розташованих у зоні проблемного місця – такий симптом зустрічається рідко;
 • підвищення температури тіла (у деяких випадках);
 • гній, який виділяється в області між яснами та «вісімкою» – цей симптом частіше супроводжує прорізування нижніх зубів, що визначено анатомічними особливостями;
 • неприємний запах з рота;
 • кровоточивість, особливо при чищенні зубів;
 • свербіж, відчуття пульсації.

Оскільки змикання зубних рядів складає труднощів, при пережовуванні їжі постійно травмуються тканини. У деяких клінічних випадках набрякають ясна та щока.

Іноді, крім набряку, інших симптомів не спостерігається. Але це не привід, щоб відкладати візит до стоматолога. Патологія може розвиватися приховано. Варто врахувати, що невелика набряклість й ознаки запалення – природна реакція ясенних тканин на процес прорізування. Але у нормі ці симптоми незначні.

Діагностичні заходи

Щоб визначити, що робити для усунення запалення, важливе правильне встановлення діагнозу. Виявити патологію ясенних тканин візуально неможливо. Для визначення причини лікар призначить рентген-діагностику. Якщо зуб тільки прорізується, на знімку можна оцінити, в якому напрямку він росте. При каріозному ураженні оцінюється ступінь розвитку захворювання.

Як усунути запалення ясен біля «вісімки»

При виявленні неприємних симптомів варто відразу звернутися до стоматолога. З візитом у стоматологію можна почекати, лише коли ясна набрякли після видалення зуба. Такий стан повинен зійти через 2-3 дні. В іншому випадку знадобиться консультація лікаря.

Чим лікувати запалення, може порадити тільки фахівець. Самолікування лише погіршить ситуацію.

Стоматологічні маніпуляції

Зазвичай уражені карієсом зуби мудрості видаляють. Вони не беруть участі у пережовуванні їжі. Їх лікують лише у тому випадку, якщо планують у майбутньому використовувати як опору для протезів. Рідко проводять депульпування. Видалення також дієво, коли третій моляр росте у неправильному положенні. Це дозволяє запобігти травмуванню сусіднього зуба.

Якщо «вісімка» лізе та над нею утворився «капюшон», знадобиться допомога хірурга. Він проведе розсічення ясен. Такі маніпуляції виконують під дією місцевого знеболювального.

Медикаментозна терапія

Усунути набряк допоможуть медикаментозні засоби. Їх дія повинна бути спрямована на ліквідацію причини розвитку запального процесу, а також на протистояння патогенним мікроорганізмам, зняття больового синдрому та набряку. Пацієнту призначають:

 1. Анальгетики («Темпалгін», «Кетанов», «Аскофен» тощо). Вони використовуються, коли запалені ясна болять. Такі препарати блокують нервові імпульси, що надходять від хворої ділянки до мозку.
 2. Протизапальні («Найз», «Німесил», «Нурофен»).
 3. Мазі та гелі ( «Холісал», «Камістад»).

Якщо запалення супроводжується нагноєнням, призначають антибіотики.

Полоскання порожнини рота

Щоб домогтися максимальної ефективності, лікар також призначає полоскання рота. Для цього використовуються засоби з антисептичними властивостями. Чим полоскати порожнину рота для зняття запалення? Це можуть бути такі розчини, як «Хлоргексидин», «Стоматидин», «Малаві» та ін.

Запобіжні заходи

Запобігти аномальному напряму зростання зубів мудрості неможливо. Але можна попередити неприємні відчуття, які провокує це захворювання. Потрібно виконувати наступні рекомендації:

 • постійно дотримуватися правил гігієни, використовуючи також зубну нитку й ополіскувач;
 • регулярно відвідувати стоматолога;
 • своєчасно лікувати стоматологічні захворювання;
 • збалансовано харчуватися.

При виникненні перших симптомів варто одразу звернутися до лікаря. У цьому випадку ризик появи ускладнень буде зведений до мінімуму.

Дата: 4 вересня 2021
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.