ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Зміна форми обличчя після ортодонтичного лікування

Як змінюється форма обличчя внаслідок ортодонтичного лікування

Як свідчить статистика, аномалії прикусу є більш ніж у 2/3 населення України. Деякі люди навіть не здогадуються про це, а серед тих, хто регулярно відвідує стоматолога й піклується про своє здоров'я, установка брекетів є досить популярною послугою. Які будуть результати після закінчення курсу лікування, залежить від багатьох факторів, зокрема від стану зубів до втручання фахівців. Зміна обличчя після брекетів, встановлених ортодонтом, приємно вражає. Важливу роль відіграє якість виконання всіх рекомендацій.

Зміни в зовнішності

Більшість ортодонтичних проблем істотно впливають на симетрію обличчя. Усунути патології можна не тільки в дитячому або юнацькому віці, а й дорослим людям. Для цього знадобиться трохи більше часу.

Для виправлення аномального положення зубів використовуються спеціальні ортодонтичні конструкції. Найпопулярнішими є брекети. Їх підбирає фахівець, враховуючи особливості патології ротової порожнини конкретної людини.

Після установки ортодонтичної конструкції планомірно коригуються аномалії, внаслідок чого зміцнюються м'які тканини. Навіть при повільному переміщенні зубів у межах ряду спостерігається зміна форми обличчя. Це обумовлено надмірною напругою м'язів, перерозподілом жиру під шкірою та її підтягуванням. За допомогою ортодонтичного лікування вдається кардинально змінити положення лицьових суглобів і щелепи.

Вираженість коригування та його тривалість залежать від професіоналізму ортодонта, дотримання його рекомендацій, а також від виду та ступеня деформації зубів.

Подивившись фотографії, зроблені до та після лікування пацієнтів, можна побачити, як змінюється обличчя після брекетів. Однак часто люди обурені результатами ортодонтичного лікування, які відбуваються на початкових його етапах.

Причини змін

Тривалість

Характерні прояви

Видалення зубів, що заважають проведенню корекційних робіт.

Кардинальні зміни на обличчі спостерігаються протягом 1-2 місяців лікування.

Звуження обличчя, поглиблення носо-губної складки.

Використання об'ємної ортодонтичної системи, яка має невелику вагу.

На 3-4 місяці обличчя стає симетричним, з'являються візуальні поліпшення його стану.

Западання щік, утруднене змикання губ, загострення підборіддя.

Зміна форми обличчя спостерігається не у всіх випадках, тому що це безпосередньо пов'язано зі ступенем вираженості аномалій. Навіть при наявності асиметрії після лікування негативні наслідки швидко проходять.

Щоки

Ще до зняття брекетів вони стають трохи млявими. Це часто обумовлено необхідністю видалення вісімок (до установки ортодонтичної системи). Також багато пацієнтів помічають невелику втрату ваги, яка пов'язана з порушенням й ускладненням процесу пережовування їжі. Якщо щоки стали значно менше та є бажання їх збільшити, зробити це можна за допомогою спеціальної гімнастики для обличчя.

Вилиці

Внаслідок того, що люди з часом звикають маскувати свій викривлений зубний ряд, вони завжди напружують губи, особливо посміхаючись. Після носіння ортодонтичної системи спостерігаються зміни вилиць, оскільки вони стають більш об'ємними. Згодом зуби займають правильне фізіологічне положення. Відповідно, до роботи залучаються всі м'язи обличчя, навантаження на них збільшується.

Іноді можна спостерігати кардинальні перетворення. Це виражається в тому, що вилиці підіймаються, стають більш виразними. Багато жінок помічають, що після носіння брекетів істотно змінюється форма обличчя. Наприклад, його овал стає більш рівним, а шкіра – пружною та свіжою.

Ніс

У процесі носіння брекетів кінчик носа трохи опускається вниз, а губа відстовбурчується вгору. Це пояснюється тим, що шкіра між ними натягується. Після завершення лікування ситуація трохи змінюється. Ніс підіймається, але все одно, у порівнянні з попереднім його положенням (до установки брекетів), знаходиться трохи вище.

Губи

Відразу ж після того, як будуть встановлені брекети, можна побачити візуальні зміни. Обсяг губ тимчасово збільшується. Після зняття системи ці зміни частково зберігаються. Це пояснюється тим, що губи, як і зуби, залишаються у своєму фізіологічному положенні.

У деяких пацієнтів на підборідді утворюється глибока западинка, яка трохи тягне нижню губу. Після завершення лікування цього дефекту вже не буде. Не варто переживати і з приводу обсягу нижньої губи, оскільки він зберігається.

Звичайно, зміни профілю обличчя навіть після тривалого носіння брекетів не є радикальними. Але в тому, що вони позитивні, можна не сумніватися.

 

Питання:

Чи потрібно видаляти зуби перед установкою брекетів? Як це позначається на формі обличчя?

Відповідь:

Оскільки в кожної людини індивідуальні аномалії зубощелепної системи, чи потрібно видаляти зуби особисто вам, може сказати тільки ортодонт. Перед тим як зробити висновки, проводиться обстеження, під час якого фахівець вивчає рентгенівські знімки, проводить огляд, виготовляє гіпсові зліпки. Після цього лікар визначає, яким чином можна виправити прикус.

Перед установкою брекет-системи часто доводиться видаляти премоляри, оскільки у багатьох людей вони зміщуються. Також можуть бути проблемою зуби мудрості, зокрема якщо розташовані під кутом до сімок. В іншому випадку з часом можуть змістити весь ряд. Якщо ж вони виростуть після завершення ортодонтичного лікування, усі результати зведуться до нуля.

Видаляти зуби мудрості часто доводиться навіть тим, хто не потребує установки брекет-систем. Вісімки в більшості випадків травмують ясна й ростуть вже з ушкодженнями. Їх видалення ніяк не позначається на формі обличчя. Винятком є період відновлення після операції.

Важливо розуміти, що ортодонт ніколи не рекомендуватиме видаляти зуби «просто так». Це зважене рішення, і всі аргументи озвучуються пацієнту під час прийому.

Дата: 22 лютого 2021
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.