ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Комп'ютерна томографія Солом'янський район (Солом'янка)

Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.

Комп'ютерна томографія – «золотий» стандарт діагностики

Комп'ютерна томографія (КТ) – один із найбільш точних методів діагностики в сучасній стоматології. Як результат дослідження, пацієнт отримує 3D-модель зубів і щелепно-лицевої ділянки в різних проєкціях. Процедура безболісна, дозволяє отримати повну інформацію про їхній стан. Комп'ютерна томографія у стоматології «Слален» і «Юта» проводиться з використанням сучасного цифрового обладнання, яке дозволяє отримати точні результати та поставити правильний діагноз, а це половина розв’язання проблеми.

Особливості процедури

М'язи, м'які тканини та кістки організму по-різному пропускають рентгенівські промені. При проведенні КТ вони проходять крізь тіло й уловлюються спеціальним детектором. Комп'ютер записує сигнали, які з нього надходять, утворюючи серію знімків. На їх підставі будується 3D-модель, яка і є комп'ютерною томограмою.

У попередній підготовці немає потреби. Тільки перед процедурою потрібно зняти металеві прикраси. Проводиться вона дорослим і дітям. Результати дослідження можна зберігати в електронному вигляді, у записі на диску. Така інформація може бути корисною й для інших лікарів, наприклад ЛОРу для оцінки стану гайморових пазух.

Переваги процедури

КТ має низку переваг у порівнянні з класичним рентгеном. Серед них:

 1. висока точність;
 2. відмінна якість знімків – спотворення та погрішності відсутні;
 3. не плоске, а об'ємне, тривимірне зображення – у цьому й полягає різниця між КТ й ортопантомограмою;
 4. можливість досліджувати різні зони – таку модель можна розглядати під різними кутами, що дозволяє не упустити навіть найменші деталі.

Процедура виконується дуже швидко. Вона безпечна – доза опромінення, яку отримує пацієнт, мінімальна.

Сфери використання

Комп'ютерна томографія застосовується в різних напрямках стоматології:

 1. При імплантації та інших видах протезування. Використовуючи результати томографії, можна планувати проведення операцій із вживляння імплантатів і різних ортопедичних конструкцій (навіть при повній адентії). На підставі дослідження за допомогою спеціальної програми роблять шаблон, який дає можливість контролювати етапи імплантації, вкручувати штифти під необхідним кутом у відповідних зонах. КТ також дозволяє оцінювати товщину кістки.
 2. У терапевтичній стоматології. Така діагностика актуальна при аналізуванні стану зубних тканин, визначенні кількості каналів.
 3. У пародонтології. Комп'ютерна томографія дозволяє визначити стан навколозубних тканин і пародонтальних кишень.
 4. В ортодонтії. КТ залучають з метою візуалізації розташування коренів і ретинованих зубів. За його допомогою визначають найкращий метод виправлення прикусу та вибирають найбільш оптимальний вид ортодонтичної конструкції.
 5. В ендодонтії. За результатами такого дослідження оцінюють довжину та зігнутість кореневих каналів.
 6. У хірургічній стоматології. При плануванні оперативного втручання процедура дозволяє визначити фактори, які можуть дати ускладнення, спрогнозувати тривалість й обсяг операції.
 7. При травмі щелепно-лицьової області – щоб виявити переломи кісток, зміщення, пошкодження зубних коренів тощо.

Комп'ютерна томографія покаже навіть найменші відхилення, що дозволить своєчасно виявити проблему та якомога швидше усунути її. Тому ціна процедури цілком виправдовується її можливостями.

Як проходить процедура

Комп'ютерну томографію роблять за допомогою спеціального обладнання. Пацієнт стає або сідає всередині. Обстежуваний впирається в опору, що має елементи для чола та підборіддя. Це забезпечує надійну фіксацію голови. Руками тримається за ручки. Передніми зубами закушує контактну пластину.

У такому положенні пацієнт повинен перебувати 15-25 сек. За цей час апарат виконає оборот навколо голови, зробивши до 200 знімків у різних проєкціях. Отримані дані обробляються, будується тривимірна модель. Щоб отримати результат дослідження, пацієнту потрібно почекати 5-10 хв.

Пропозиції клінік «Слален» і «Юта»

Точна діагностика – запорука ефективного лікування. Фахівці наших стоматологічних клінік дотримуються цього правила, тому виконають дослідження на найвищому рівні. Ми знаємо всі тонкощі проведення комп'ютерної томографії. За її результатами підберемо оптимальну методику лікування як за ефективністю, так і за вартістю.

Запрошуємо жителів Києва, зокрема Солом'янського району, на консультацію. Ми подбаємо про здоров'я вашої посмішки!

Записатися на консультацію до лікаря-стоматолога можна за телефонами:

Ми завжди раді Вам допомогти!

×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.