ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Прицільний знімок зуба Солом'янський район (Солом'янка)

Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.

Прицільний знімок зуба: точна діагностика запорука ефективного лікування

Огляд порожнини рота інформативний тільки на 40%, оскільки велика частина зубів захована під яснами. Крім того, при деяких захворюваннях не спостерігається видимих симптомів. Тому лікарю необхідні додаткові методи діагностики, одним із яких є прицільний знімок зуба. Процедуру здійснюють за допомогою цифрового радіовізіографа. Як результат, отримують 2D-знімок одного або двох зубів, що розміщені поруч. Крім зубної тканини, на зображенні видно ділянку щелепної кістки та ясна.

Які завдання розв’язує

Стоматологи, призначаючи рентгенівський знімок, переслідують такі цілі:

  1. Діагностичні. Внаслідок проведення процедури можна виявити запальний процес у періапікальних тканинах, оцінити стан пародонту. Знімок дозволяє вчасно почати боротьбу з прихованим карієсом. Правильно поставлений діагноз – це половина розв’язання проблеми.
  2. Контрольні. Після проведення ендодонтичного лікування обов'язково потрібно зробити прицільний знімок зуба. Процедура дозволяє оцінити надійність пломбування кореневих каналів, визначити їх довжину. Це також можливість контролювати запалення.

Прицільний знімок можна зберегти в електронному вигляді. У разі потреби лікар може подивитися його навіть через кілька років. Зображення можна збільшити, що дозволяє ретельно оцінити всі його деталі.

Безпечність процедури

Такий вид рентгенівського знімка роблять за допомогою сучасного обладнання. Під час процедури пацієнт отримує мінімальну дозу опромінення – 2–3 мкЗв, коли при флюорографії вона становить приблизно в 500–800 мкЗв. Тому не варто переживати про наслідки для свого здоров'я при виконанні таких маніпуляцій.

Кожен зроблений знімок зазначають у карті пацієнта, завдяки чому лікар визначає, яку дозу опромінення він отримав протягом певного проміжку часу. Якщо потрібно, проводити таку діагностику можна вагітним і дітям.

Показання до процедури

Якщо у стоматолога немає потреби діагностувати всю щелепу, а проблема знаходиться локально – в одному зубі, то використовується прицільна діагностика. Її призначають у таких випадках:

  • при карієсі – для визначення обсягу уражень, зокрема під пломбою або протезом;
  • у разі гранульоми або кісти зуба;
  • при патологіях зубного ряду;
  • перед складним видаленням зуба, наприклад «вісімки»;
  • для проміжного контролю лікування – при художній реставрації, пломбуванні каналів та ін.

Такий знімок допомагає виявити аномалії розвитку прорізування зуба в дітей. Важливо його робити й між етапами імплантації зубів. Доктор тоді зможе зрозуміти, чи правильно приживається імплантат і чи не деформуються навколишні тканини.

Як роблять прицільний знімок

Процедуру проводять у спеціально обладнаному кабінеті. Пацієнта саджають у крісло, на нього надягають захисний фартух, що допомагає знизити шкідливий вплив рентген-променів. Щоб отримати чітке зображення, голову фіксують. Візіограф поміщають навпроти досліджуваної області. Він може бути розміщений під щокою або з лицьового боку. Направляють променевий потік.

Процедура триває всього 3 хв. Виконують її за доступною ціною. Результат можна отримати вже через 5 хв.

Процедура в комплексній діагностиці

Оскільки прицільний знімок дозволяє досліджувати лише 1-2 зуби й у двох проєкціях, стоматолог може призначити додатково зробити панорамний знімок або провести комп'ютерну томографію. Усі дослідження робляться після попереднього огляду для уточнення діагнозу.

Якісна діагностика у клініках «Слален» і «Юта»

Шукаєте, де зробити прицільний знімок зуба в Солом'янському районі Києва? Клініки «Слален» та «Юта» успішно використовують такий спосіб діагностики у своїй практиці, завдяки чому виходить виявити приховані патології та призначити найбільш оптимальну методику лікування як за ефективністю, так і за вартістю. Для цього ми використовуємо сучасне обладнання.

Наші фахівці знають усі особливості процедури, мають великий досвід, тому якісно проведуть усі маніпуляції й нададуть точний результат.

Записатися на консультацію до лікаря-стоматолога можна за телефонами:

Ми завжди раді Вам допомогти!

×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.