ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Лікування альвеоліту (альвостаз)

Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.

Альвеоліт: у чому небезпека та як усунути проблему

Після видалення зуба іноді виникають ускладнення. Одне з них – альвеоліт. Він проявляється у вигляді нагноєння. Процес небезпечний тим, що, крім лунки, може торкнутися й прилеглих ясенних тканин, кістки та сусідніх зубів. Тому альвеоліт, лікування якого якісно виконають у наших клініках, повинен бути своєчасно усунутий.

Альвеоліт (альвостаз): що це

Альвеоліт – інфекційно-запальне ураження лунки після видалення зуба. У нормі в ній утворюється кров'яний згусток, що забезпечує формування фіброзної тканини та захищає післяопераційну ділянку від попадання інфекцій. Якщо з певних причин він випав або не утворився, лунка запалюється.

Чому виникає альвеоліт

Ускладнення після хірургічного втручання розвивається з таких причин:

 1. Відсутність у лунці згустку крові. Він може зрушити, наприклад, при інтенсивному полосканні ротової порожнини пацієнтом, вживанні їжі раніше рекомендованого часу або жуванні жорстких продуктів. У разі відсутності захисного бар'єра в лунку потрапляють бактерії, що провокують запалення.
 2. Наявність осередку інфекції ще до процедури видалення зуба, наприклад нелікованого карієсу.
 3. Складне видалення, що супроводжується сильною травматизацією, залишки кісткових уламків, кіст і грануляцій.
 4. Зниження імунних сил організму.
 5. Недотримання призначень лікаря. Після процедури важливо підтримувати гігієну порожнини рота. Стоматолог-хірург може також призначити полоскання, спеціальні препарати. Щоб уникнути негативних наслідків, слід дотримуватися режиму.

Розвиток альвостазу може також спровокувати порушення правил знезараження при видаленні зуба. Але таке трапляється вкрай рідко. У наших клініках ретельно дотримуються правил асептики, тому такий ризик виключається.

Основні симптоми хвороби

У нормі біль після видалення зуба повинен пройти протягом доби. Якщо на 3-5-й день він відновлюється й наростає, варто бити тривогу. На альвеоліт вказують і такі симптоми:

 • пульсація в лунці;
 • поширення болю на щоку й інші частини обличчя;
 • підвищення чутливості зубів;
 • гіркий присмак у роті;
 • неприємний запах із нього.

Якщо нехтувати цими ознаками, хвороба переходить у гостру стадію. З'являється сильний біль, підвищується температура тіла, виникає загальне нездужання. Стає складно говорити, вживати їжу. Може боліти та паморочитися голова. На наступній стадії запалюється вся слизова, набрякають ясна та шия, збільшуються лімфовузли, утворюються гнійні мішки.

При появі перших неприємних симптомів варто відразу звернутися за допомогою. Чекаємо вас у Солом'янському районі Києва. Ми працюємо без вихідних, тому готові вам допомогти в будь-який час.

Як лікують альвеоліт лунки

Згаяний час може стати причиною серйозних наслідків – аж до ураження кісткових тканин. Лікування альвеоліту зуба в Києві – одна з послуг клінік «Слален» і «Юта». Під наглядом наших лікарів хворобу можна усунути за кілька днів. Для цього доктор спочатку проведе огляд, визначить ступінь ураження тканин, поставить діагноз.

На початковому етапі лікування вводять анестетик. При невеликому запаленні можна застосувати знеболювальний спрей. Процес купірування альвеоліту також передбачає:

 • очищення лунки від гною;
 • знезараження тканин;
 • зняття болю з використанням анальгетиків.

Лікар може призначити повторний прийом, на якому знову розкриє лунку, проведе її чистку та закладання ліків. При показаннях будуть призначені антибіотики. Самостійно їх вживати категорично заборонено. Важливо також пройти повний курс.

«Слален» і «Юта» – це більше ніж стоматологія! Ми повернемо вам колишню якість життя.

 

Інші послуги стоматологічних клінік "Слален" и "Юта"

 

  Стоматологічна терапія     Пародонтологія        Протезування зубів    Імплантація зубівДитяча стоматологія Хірургічна стоматологія
Лікування карієсуЛікування гінгівітуУстановка вінірівІмпланти Any One MegaGenГерметизація фісур у дітейРезекція зуба
Лікування пульпітуЛікування пародонтитуБезметалева керамікаІмпланти Bio HorizonsЛікування пародонтиту у дітейКюретаж ясен
Лікування періодонтитуПлазмотерапія ясенУстановка коронокІмпланти StraumannФторування зубів у дітейВидалення кісти зубу
Лікування запалення ясенВектор-терапіяЦирконієві коронкиІмпланти INNOПломбування молочних зубівПластика вуздечки верхньої губи
Лікування каналу зубуРецесія ясенУстановка мостовидного протеза Лікування молочних зубівВидалення зубу
Пломбування зубів Протезування на імплантатах Лікування пульпіту у дітейВидалення зуба мудрост
Реставрація зубів Установка бюгельного протеза Лікування періодонтиту у дітейСинус-ліфтинг

×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.