ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Лікування карієсу у дітей Солом'янський район (Солом'янка)

Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.

Лікування карієсу у дітей: швидко і ефективно з клініками «Слален» і «Юта»

Карієс — одна з найпоширеніших стоматологічних проблем в ранньому віці. Це пов'язано з низьким рівнем мінералізації тканин і рядом інших причин. Часто батьки не надають значення проблемі, вважаючи, що молочні зуби з часом змінять постійні. Але це глибока помилка. Лікарі клінік «Слален» і «Юта» рекомендують якомога швидше почати лікування карієсу у дітей. Хвороба швидко прогресує, може викликати серйозні ускладнення. А на ранніх етапах її розвитку лікування малотравматичне і ефективне.

Чому важливо лікувати карієс дитині

Одне з важливих умов здоров'я посмішки в майбутньому — це турбота про зуби в ранньому віці, яка також передбачає своєчасну стоматологічну допомогу. Якщо не лікувати карієс, можна зіткнутися з рядом проблем:

 1. Ускладнення запущеного каріозного процесу (пульпіт, періодонтит). Вони можуть супроводжуватися гнійними інфекціями, утворенням прикореневих кіст.
 2. Передчасна втрата зуба. Провокує порушення зубощелепного апарату, розвиваються аномалії прикусу, з'являються відхилення у формуванні лицьового скелета. Дитині складно пережовувати їжу, що викликає проблеми з органами шлунково-кишкового тракту.
 3. Проникнення інфекції до зачатків постійних зубів. Вони прорізуються вже хворими.

Дефекти зубного ряду, особливо передніх молочних зубів, викликають у дитини психологічний дискомфорт. Якщо запустити, наприклад, ще й періодонтит, то може розвинутися абсцес або остеомієліт. А ці хвороби вже становлять загрозу для життя дитини. Лікування карієсу на ранніх стадіях істотно заощадить ваш бюджет. Ціна послуг в цьому випадку буде значно нижче.

Етапи розвитку карієсу і його ознаки

Хвороба розвивається поетапно

Стадії розвитку

Симптоми

Початкова

 •      біла пляма на зубі, яке потім жовтіє;
 •      шорстка поверхня в місці ураження;
 •      підвищення чутливості.

Середня

 •      утворення дірки — руйнуються верхні шари дентину;
 •      біль при пережовуванні їжі (в деяких випадках).

Глибока

 •      дуже велика каріозна порожнина — руйнується не тільки дентин, але і кістка;
 •      неприємний запах з рота.

 

Причини розвитку хвороби

Спровокувати хворобу можуть різні фактори:

 • погана гігієна порожнини рота;
 • надмірне вживання солодкого;
 • генетична схильність;
 • недостатнє надходження фтору в організм;
 • порушення мінералізації емалі на стадії ембріонального формування (через токсикоз під час вагітності, прийому деяких ліків в першому триместрі);
 • тривале грудне вигодовування.

Молочні зуби мають пористу структуру, через яку легко проникають бактерії. Тому від невеликої плями до глибокого карієсу може пройти всього 3–6 місяців.

Особливості лікування хвороби в ранньому віці

У стоматології «Слален» і «Юта» до маленьких пацієнтів застосовують особливий підхід. Ми розуміємо, що вони вимагають дбайливого звернення, тому вибираємо щадну, але ефективну методику лікування. Це дозволяє мінімізувати дискомфорт під час виконання стоматологічних маніпуляцій.

На початкових етапах розвитку карієсу усунути його можливо без свердління. Якщо хвороба запущена, виконують пломбування. Щоб малюк не втомився, лікування проводять сеансами. Перебувати в кріслі доведеться не більше 30 хв.

Діагностика дитячого карієсу

Оскільки карієс у дітей розвивається швидко, потрібно відвідувати стоматологічний кабінет з дитиною кожні 3–4 місяці. Запрошуємо жителів Києва, зокрема, Солом'янського району, на консультацію. Ми проведемо візуальний огляд. Якщо ураження знаходиться у важкодоступному місці, зробимо рентген. Для діагностики можуть також використовуватися оральна камера і зонд.

Методи лікування

Лікарі наших клінік підберуть відповідну методику для усунення проблеми. Її вибір залежить від ступеня ураження. Для молочних і постійних зубів підхід буде відрізнятися.

Як лікують хворобу в ранньому віці

Лікування карієсу у маленьких дітей в Києві проводять різними методами:

 1. Фторування. Процедуру по-іншому називають ремінералізацією. Полягає вона в нанесенні на зуби фторвмісного лаку або розчину, який зміцнює емаль, робить її стійкою до негативного впливу кислого середовища. Проводять фторування на початкових етапах ураження.
 2. Пломбування. Виконується при середньому або глибокому карієсі. У цьому випадку використовують бормашину. Прилад дає можливість позбутися уражених тканин.

Для пломбування дитячих зубів використовуються склоіономерні цементи і фотокомпозити також.

Як борються з карієсом постійних зубів у дітей

Лікування постійних зубів не відрізняється від усунення проблем у дорослих. Процедура передбачає такі дії:

 • введення анестетика;
 • видалення уражених тканин;
 • обробка порожнини антисептиком;
 • просушування повітрям,
 • установка ізоляційної прокладки (при необхідності);
 • пошарове нанесення пломбувального матеріалу з використанням лампи для затвердіння кожного шару.

У складних випадках може знадобитися пломбування кореневих каналів, що ускладнює лікування і підвищує його вартість.

Анестезія при усуненні карієсу у дітей

У стоматологічній практиці частіше використовується місцева анестезія, яка буває двох типів: аплікаційна і ін'єкційна. При першому способі знеболювання укол не роблять.

Ми працюємо без вихідних, готові вам допомогти в будь-якій критичній ситуації. Звертайтеся!

 

Інші послуги стоматологічних клінік "Слален" и "Юта"

 

  Стоматологічна терапія     Пародонтологія        Протезування зубів    Імплантація зубівДитяча стоматологія Хірургічна стоматологія
Лікування карієсуЛікування гінгівітуУстановка вінірівІмпланти Any One MegaGenГерметизація фісур у дітейРезекція зуба
Лікування пульпітуЛікування пародонтитуБезметалева керамікаІмпланти Bio HorizonsЛікування пародонтиту у дітейКюретаж ясен
Лікування періодонтитуПлазмотерапія ясенУстановка коронокІмпланти StraumannФторування зубів у дітейВидалення кісти зубу
Лікування запалення ясенВектор-терапіяЦирконієві коронкиІмпланти INNOПломбування молочних зубівПластика вуздечки верхньої губи
Лікування каналу зубуРецесія ясенУстановка мостовидного протеза Лікування молочних зубівВидалення зубу
Пломбування зубів Протезування на імплантатах Лікування пульпіту у дітейВидалення зуба мудрост
Реставрація зубів Установка бюгельного протеза Лікування періодонтиту у дітейСинус-ліфтинг

×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.