ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Подовження анатомічної коронки Солом'янський район (Солом'янка)

Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.

Подовження анатомічної коронки зуба: робимо посмішку привабливою

Красива посмішка — показник успішності людини. Це гармонія кольору, форми, розмірів і положення зубів. Але не всі можуть похвалитися високими естетичними якостями своєї посмішки. На щастя, сучасна стоматологія пропонує багато шляхів усунення різних дефектів. Подовження коронки зуба — один з них. Під час процедури створюється новий ясенний контур.

Показання для проведення

Клініки «Слален» і «Юта» надають якісні послуги естетичної стоматології. Ми проводимо процедуру для усунення дефектів естетичного характеру:

 • «яснева» посмішка — коли видно верхні ясна, а зуби виглядають маленькими;
 • недостатня довжина коронки;
 • порушення симетрії контуру ясен;
 • недостатнє прорізування одного/групи зубів.

Подовження анатомічної коронки виконується також для підвищення якості гігієни. Процедура ще показана:

 • при бруксизмі, підвищеному тонусі жувальних м'язів — для відновлення довжини коронки, втраченої через патологічні стертості;
 • при карієсі частини зуба, яка знаходиться під яснами.

Подовження коронки — популярна послуга при виконанні реставрації зуба, протезуванні, коли повністю зруйнована коронка. Це також один з етапів комплексного лікування хвороб пародонту, який дозволяє видалити зубоясневі кишені.

Протипоказання до процедури

Подовження коронки виконати можна не завжди. Протипоказаннями виступають:

 • занадто короткий корінь зуба;
 • недостатня ширина природної коронки;
 • мала відстань до антагоніста.

У деяких випадках легше і дешевше виконати протезування. Процедуру не проводять, якщо передбачається, що в результаті зіпсується вид проблемного або сусіднього зуба.

Запрошуємо мешканців Солом'янського та інших районів Києва на консультацію. Наші стоматологи визначать доцільність проведення подовження в кожному конкретному випадку.

Методи подовження коронки

Існують різні методи виконання процедури:

 1. Хірургічний — оперативне втручання, яке передбачає видалення частини ясен і/або кістки. Основні види такої процедури: гінгівопластика, гінгівектомія і резекція кісткової тканини.
 2.  Терапевтичний. Застосовується при несуттєвих щербинках і зколах. Методика передбачає нарощування ріжучого краю композитами.
 3.  Ортодонтичний. Для «витягування» зуба з кістки ставлять брекет-систему. Носити її потрібно довго — до двох років. Метод може бути застосований за умови, що до антагоніста є достатньо місця. Рекомендований він при подовженні зуба, що «недопрорізався».
 4.   Ортопедичний. В процесі використовуються вініри або коронки, прияснева зона не зачіпається.

Залежно від клінічної картини лікарі наших стоматологій підберуть оптимальний спосіб подовження коронки.

На що звернути увагу

Процедура вимагає ретельної підготовки і максимально точної діагностики. Попередньо робиться КТ. Потрібні також консультації ортопеда, хірурга, пародонтолога. На основі отриманих даних оцінюються:

 • естетичні особливості посмішки;
 • довжина коренів і їх співвідношення до коронкової частини;
 • стан кісткової тканини і пародонту;
 • відстань від гребеня кістки до ясневої борозни.

Маніпуляції з подовження коронки повинен виконувати кваліфікований фахівець, оскільки ціною будь-якої помилки можуть стати порушення стабільності зуба і поява косметичних дефектів. У клініках «Слален» і «Юта» працюють професіонали з великим досвідом роботи, що мінімізує ризики.

Хірургічний метод і його ключові особливості

Найпопулярніший метод подовження анатомічної коронки — хірургічний. Найчастіше це гінгівопластика, яка проводиться для передніх зубів. Вона передбачає відсікання тканин по ясневому контуру. Іноді потрібно видалити частину кістки.

Виконується операція під місцевою анестезією або седацією. Попередньо проводять гігієнічну чистку зубів, ротову порожнину санують. Подальші дії лікаря:

 • корекція ясна за шаблоном;
 • відшарування клаптя і виконання остеотомії — коли потрібна резекція кістки;
 • формування нового контуру — його розміщують вище;
 • накладання швів і пов'язки.

Післяопераційний період пройде легко, якщо дотримуватися всіх призначень лікаря: прийом знеболювальних і іноді антибактеріальних препаратів, полоскання антисептичними розчинами, обмеження жувального і фізичного навантаження. Шви знімають через 7—10 днів.

Виникли додаткові питання? Детальну інформацію надамо на консультації. Звертайтеся! 

Інші послуги стоматологічних клінік "Слален" и "Юта"

 

  Стоматологічна терапія     Пародонтологія        Протезування зубів    Імплантація зубівДитяча стоматологія Хірургічна стоматологія
Лікування карієсуЛікування гінгівітуУстановка вінірівІмпланти Any One MegaGenГерметизація фісур у дітейРезекція зуба
Лікування пульпітуЛікування пародонтитуБезметалева керамікаІмпланти Bio HorizonsЛікування пародонтиту у дітейКюретаж ясен
Лікування періодонтитуПлазмотерапія ясенУстановка коронокІмпланти StraumannФторування зубів у дітейВидалення кісти зубу
Лікування запалення ясенВектор-терапіяЦирконієві коронкиІмпланти INNOПломбування молочних зубівПластика вуздечки верхньої губи
Лікування каналу зубуРецесія ясенУстановка мостовидного протеза Лікування молочних зубівВидалення зубу
Пломбування зубів Протезування на імплантатах Лікування пульпіту у дітейВидалення зуба мудрост
Реставрація зубів Установка бюгельного протеза Лікування періодонтиту у дітейСинус-ліфтинг

×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.