ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Установка вкладок на зуби

Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.

У стоматології непоодинокі випадки, коли зуб зруйнований, а його коріння ще цілком цілі й міцні, немає сенсу їх видаляти. Для відновлення зовнішньої частини вдаються до технології мікропротезування. При ній використовуються вкладки на зуби, завдання яких полягає у відновленні форми. Вони чимось нагадують собою пломби, але більшого розміру. Вкладки бувають декількох видів, і їх застосування можливе в різних випадках.

Типи мікропротезів

У сучасній стоматології застосовують декілька видів вкладок. Вони класифікуються за призначенням на відновлювальні й куксові.

Перші – це стандартний варіант, який виконує функцію пломби. Застосовують відновлювальні вкладки на зубах, ступінь руйнування яких становить від 25 до 60%. Вони відновлюють естетику та жувальні функції, фіксуються на зовнішній частині, не зачіпаючи кореневі канали.

Куксові вкладки застосовуються, коли потрібно врятувати зуб (при руйнуванні від 80%). Встановлюють їх у каналах. Мікропротез зверху прикривається коронкою.

Відмінності за матеріалами

Згідно з цим принципом, вкладки поділяються на металеві та керамічні (фарфор, діоксид цирконію). Ціна на другі вище, але вони на порядок практичніше.

Більшу популярність у сучасній стоматології мають керамічні мікропротези. Цей матеріал за властивостями дуже схожий на зубну емаль, що дозволяє ставити їх на передні зуби. Мікропротез з діоксиду цирконію теж візуально нагадують справжні зуби.

Металеві мікропротези виготовляються зі сплаву платини з золотом, хромаз кобальтом. Перший варіант надійніший. Мікропротези з дорогоцінних металів гіпоалергенні та більш довговічні. Поставити такі вкладки є сенс на жувальні зуби (моляри), що незамінні при розмові.Показання до використання

Основна роль мікропротезів полягає у відновленні форми й функцій зуба. Тому основним показанням для їх використання є відсутність фрагмента, який необхідно заповнити.

Також встановлюють вкладки при: травмах, відколах, значних каріозних пошкодженнях, руйнуванні опорних зубів (на які кріпиться міст), порушеннях у формуванні тканин дентину.

Переваги мікропротезів

З появою вкладок процес реставрації зубів дуже спростився. Мікропротези в принципі в багатьох проявах перевершують звичайні пломби:

  • дозволяють реставрувати зуби навіть при значних дефектах;
  • знижують імовірність утворення карієсу;
  • міцні. Їх виготовляють із сучасних міцних матеріалів, які добре зарекомендували себе при жуванні;
  • мають стійкий колір;
  • продовжують період життя зуба.

Етапи відновлення зубів

Реставрація виконується поступово і в кілька стадій. Серед основних етапів відновлення зубів за допомогою вкладки можна виділити:

  1. Видалення дентину, ураженого карієсом, формування порожнини під мікропротез.
  2. Створення зліпка щелеп. Його передають до лабораторії.
  3. Виготовлення по відбитку гіпсової моделі, на якій формують відсутню частину зуба. Накладку полірують, відправляють до лікаря.
  4. Примірка. На цьому етапі оцінюються щільність прилягання, колір, параметри вкладки. Якщо все підходить, то вона фіксується цементом .

На завершальному етапі зуб із мікропротезом полірується, видаляються надлишки цементу.

Особливості догляду за вкладками

Щоб мікропротез прослужив якомога довше, важливо грамотно з ним поводитися. У перші години після установки бажано скоротити навантаження та намагатися менше їсти, особливо тверду їжу. Далі догляд зводиться до звичайних гігієнічних процедур.

У Києві в Солом'янському районі вкладку на зуб можна поставити в мережі стоматологічних клінік «Слален і Юта». Тут використовуються сучасні технології й сертифіковані матеріали при проведенні відновлення краси посмішки. 

Відповіді на популярні питання про вкладки на зуб

1. У чому перевага вкладок перед пломбами?

>> За допомогою вкладок можна відновити більші втрати тканин, ніж при пломбуванні.

2. З яких матеріалів виготовляються вкладки?

>> Виготовляється з зуботехнічних сплавів металів за допомогою точного лиття, а також з оксиду цирконію та іншої кераміки методом фрезерування та шліфування.

3. Як доглядати за вкладками на зуб?

>> За вкладками необхідно доглядати так само, як і за звичайними зубами - чистити двічі на день, користуватися ополіскувачами для порожнини рота, регулярно відвідувати стоматолога.

4. Після установки вкладки є неприємні відчуття, що робити?

>> Звикання до будь-ортопедичної конструкції (в тому числі і до вкладки) може проявлятися у виникненні дискомфорту.

5. Як дізнатися, чи є алергія на зубну вкладку?

>> Основні симптоми алергічної реакції на зубні протези: Свербіж, печіння не тільки в області зубних протезів, але й язика, щік; Підвищене слиновиділення чи навпаки - сухість слизової; Набряки в області щік, вилиць, на шиї; Підвищена гіперемія слизової оболонки рота, язика; Постійне відчуття першіння в горлі, що супроводжується кашлем; Симптоми проходять після зняття протеза.

Записатися на прийом в стоматологічні клініки «Слален» і «Юта»

 

Інші послуги стоматологічних клінік "Слален" и "Юта"

 

  Стоматологічна терапія     Пародонтологія        Протезування зубів    Імплантація зубівДитяча стоматологія Хірургічна стоматологія
Лікування карієсуЛікування гінгівітуУстановка вінірівІмпланти Any One MegaGenГерметизація фісур у дітейРезекція зуба
Лікування пульпітуЛікування пародонтитуБезметалева керамікаІмпланти Bio HorizonsЛікування пародонтиту у дітейКюретаж ясен
Лікування періодонтитуПлазмотерапія ясенУстановка коронокІмпланти StraumannФторування зубів у дітейВидалення кісти зубу
Лікування запалення ясенВектор-терапіяЦирконієві коронкиІмпланти INNOПломбування молочних зубівПластика вуздечки верхньої губи
Лікування каналу зубуРецесія ясенУстановка мостовидного протеза Лікування молочних зубівВидалення зубу
Пломбування зубів Протезування на імплантатах Лікування пульпіту у дітейВидалення зуба мудрост
Реставрація зубів Установка бюгельного протеза Лікування періодонтиту у дітейСинус-ліфтинг

×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.