Установка вкладок на зуби
У стоматології непоодинокі випадки, коли зуб зруйнований, а його коріння ще цілком цілі й міцні, немає сенсу їх видаляти. Для відновлення зовнішньої частини вдаються до технології мікропротезування. При ній використовуються вкладки на зуби, завдання яких полягає у відновленні форми. Вони чимось нагадують собою пломби, але більшого розміру. Вкладки бувають декількох видів, і їх застосування можливе в різних випадках.
Типи мікропротезів
У сучасній стоматології застосовують декілька видів вкладок. Вони класифікуються за призначенням на відновлювальні й куксові.
Перші – це стандартний варіант, який виконує функцію пломби. Застосовують відновлювальні вкладки на зубах, ступінь руйнування яких становить від 25 до 60%. Вони відновлюють естетику та жувальні функції, фіксуються на зовнішній частині, не зачіпаючи кореневі канали.
Куксові вкладки застосовуються, коли потрібно врятувати зуб (при руйнуванні від 80%). Встановлюють їх у каналах. Мікропротез зверху прикривається коронкою.
Відмінності за матеріалами
Згідно з цим принципом, вкладки поділяються на металеві та керамічні (фарфор, діоксид цирконію). Ціна на другі вище, але вони на порядок практичніше.
Більшу популярність у сучасній стоматології мають керамічні мікропротези. Цей матеріал за властивостями дуже схожий на зубну емаль, що дозволяє ставити їх на передні зуби. Мікропротез з діоксиду цирконію теж візуально нагадують справжні зуби.
Металеві мікропротези виготовляються зі сплаву платини з золотом, хромаз кобальтом. Перший варіант надійніший. Мікропротези з дорогоцінних металів гіпоалергенні та більш довговічні. Поставити такі вкладки є сенс на жувальні зуби (моляри), що незамінні при розмові.Показання до використання
Основна роль мікропротезів полягає у відновленні форми й функцій зуба. Тому основним показанням для їх використання є відсутність фрагмента, який необхідно заповнити.
Також встановлюють вкладки при: травмах, відколах, значних каріозних пошкодженнях, руйнуванні опорних зубів (на які кріпиться міст), порушеннях у формуванні тканин дентину.
Переваги мікропротезів
З появою вкладок процес реставрації зубів дуже спростився. Мікропротези в принципі в багатьох проявах перевершують звичайні пломби:
- дозволяють реставрувати зуби навіть при значних дефектах;
- знижують імовірність утворення карієсу;
- міцні. Їх виготовляють із сучасних міцних матеріалів, які добре зарекомендували себе при жуванні;
- мають стійкий колір;
- продовжують період життя зуба.
Етапи відновлення зубів
Реставрація виконується поступово і в кілька стадій. Серед основних етапів відновлення зубів за допомогою вкладки можна виділити:
- Видалення дентину, ураженого карієсом, формування порожнини під мікропротез.
- Створення зліпка щелеп. Його передають до лабораторії.
- Виготовлення по відбитку гіпсової моделі, на якій формують відсутню частину зуба. Накладку полірують, відправляють до лікаря.
- Примірка. На цьому етапі оцінюються щільність прилягання, колір, параметри вкладки. Якщо все підходить, то вона фіксується цементом .
На завершальному етапі зуб із мікропротезом полірується, видаляються надлишки цементу.
Особливості догляду за вкладками
Щоб мікропротез прослужив якомога довше, важливо грамотно з ним поводитися. У перші години після установки бажано скоротити навантаження та намагатися менше їсти, особливо тверду їжу. Далі догляд зводиться до звичайних гігієнічних процедур.
У Києві в Солом'янському районі вкладку на зуб можна поставити в мережі стоматологічних клінік «Слален і Юта». Тут використовуються сучасні технології й сертифіковані матеріали при проведенні відновлення краси посмішки.
Ми завжди раді Вам допомогти!
Відповіді на популярні питання про вкладки на зуб
1. У чому перевага вкладок перед пломбами?
>> За допомогою вкладок можна відновити більші втрати тканин, ніж при пломбуванні.
2. З яких матеріалів виготовляються вкладки?
>> Виготовляється з зуботехнічних сплавів металів за допомогою точного лиття, а також з оксиду цирконію та іншої кераміки методом фрезерування та шліфування.
3. Як доглядати за вкладками на зуб?
>> За вкладками необхідно доглядати так само, як і за звичайними зубами - чистити двічі на день, користуватися ополіскувачами для порожнини рота, регулярно відвідувати стоматолога.
4. Після установки вкладки є неприємні відчуття, що робити?
>> Звикання до будь-ортопедичної конструкції (в тому числі і до вкладки) може проявлятися у виникненні дискомфорту.
5. Як дізнатися, чи є алергія на зубну вкладку?
>> Основні симптоми алергічної реакції на зубні протези: ● Свербіж, печіння не тільки в області зубних протезів, але й язика, щік; Підвищене слиновиділення чи навпаки - сухість слизової; Набряки в області щік, вилиць, на шиї; Підвищена гіперемія слизової оболонки рота, язика; Постійне відчуття першіння в горлі, що супроводжується кашлем; Симптоми проходять після зняття протеза.
Записатися на прийом в стоматологічні клініки «Слален» і «Юта»
Стоматологія «Слален»
Стоматологія «Юта»