ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Панорамний знімок зубів Солом'янський район (Солом'янка)

Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.

Ортопантомограма – необхідна умова для успішного лікування

Візуальний огляд не забезпечує повноту клінічної картини. Стан тих ділянок порожнини рота, які приховані від погляду стоматолога, можна оцінити за ортопантомографічним рентгеном (панорамним знімком). Він являє собою цифрове або роздруковане зображення обох щелеп, зокрема м'яких і кісткових тканин. Також зображення можна аналізувати з монітора. Панорамний знімок зубів у Києві якісно роблять у наших клініках «Слален» і «Юта». Таке обстеження дозволяє провести більш точну діагностику та призначити ефективне лікування.

Навіщо потрібна процедура

Рентгенівський знімок – це можливість виявити різні патології та захворювання, які розвиваються у глибоких структурах ротової порожнини або протікають без видимих симптомів. Ортопантомограма дозволяє визначити:

 • карієс коренів, їх розташування, приховані порожнини;
 • наявність кіст, гранульом та інших навколокореневих аномалій;
 • зміни кісткової тканини (пародонтит, аномалії розвитку, остеомієліт);
 • етапи появи молочних і постійних зубів;
 • ретиновані зуби.

Такий метод діагностики визначає різні стоматологічні проблеми на будь-якому етапі їх розвитку. Тому ціна цієї послуги – ніщо в порівнянні з її внеском до лікування захворювань.

Показання до процедури

Ретельна оцінка стану порожнини рота потрібна в таких випадках:

 1. При патологічних змінах у структурі зуба – карієс, періодонтит, пульпіт.
 2. При імплантації. Рентген-діагностика дозволяє оцінити ширину та висоту нижньої щелепи. Важливо також знати відстань до нижньощелепного нерва й до гайморових пазух на верхній щелепі.
 3. Для контролю якості ендодонтичного лікування. Панорамний знімок – це можливість оцінити стан зубних коренів перед протезуванням.
 4. При плануванні ортодонтичного лікування. Рентгенівський знімок допомагає правильно підібрати брекети для виправлення прикусу.
 5. При хірургічних маніпуляціях. Якщо має бути, наприклад, складна процедура, доктору треба оцінити стан не тільки проблемного зуба, але і тканин, які знаходяться поблизу.
 6. При пародонтиті. Рентген допомагає визначити етапи розвитку хвороби, проаналізувати стан і висоту перегородок, глибину кишень.

Таке дослідження актуально для дітей і підлітків під час прорізування зубів, коли потрібно мати інформацію про стан зубощелепної системи. Воно також дає можливість оцінити зубні зачатки. Процедуру дозволено проводити в літньому віці та пацієнтам з порушеннями розвитку. Вагітним, особливо на першому триместрі, з обережністю призначають ортопантомограму та тільки за згодою лікаря.

Як виконують процедуру

Щоб провести таке рентген-дослідження, необхідний ортопантомограф. Це сучасне обладнання, яке використовує мінімальний рівень випромінювання – не більше 0,02 мЗв. Тому процедура не несе небезпеки для здоров'я пацієнтів. В області голови й шиї не повинно бути металевих прикрас.

Апарат має спеціальний фіксатор щелепи, регулюється за висотою. Пацієнт стає всередині нього. Передніми зубами він закушує спеціальну пластикову пластину, пантомограф починає процес знімання. Під час процедури забороняється рухатися, щоб уникнути спотворення зображення. Уже через 3-5 хв результат буде у вас. Він може бути в електронному або роздрукованому вигляді. Знімок можуть відправити поштою. Аналізуючи цифрове зображення, можна наблизити конкретну ділянку для більш детальної оцінки її стану.

Панорамний знімок зубів у клініках «Слален» і «Юта»: чому ми

Зробити панорамний знімок зубів у Солом'янському районі Києва можна в одній з наших стоматологій. Цей вид діагностики лікарі призначають у разі потреби після первинного огляду. Іноді потрібно зробити ортопантомограму в комплексі з прицільним знімком зуба або комп'ютерною томографією.

Завдяки точній діагностиці наші фахівці підберуть оптимальну методику лікування як за ефективністю, так і за вартістю. Ми працюємо з використанням сучасного високотехнологічного обладнання – ортопантомографа Planmeca ProOne. Він дає зображення високої якості, автоматично знижує променеве навантаження при виконанні знімків дітям. Ми радимо проходити таке обстеження раз на рік, а у разі потреби й частіше.

Будьте здорові!

Записатися на консультацію до лікаря-стоматолога можна за телефонами:

Ми завжди раді Вам допомогти!

×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.