ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Кісткова пластика Солом'янський район (Солом'янка)

Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.

Кісткова пластика – ефективна підготовка до імплантації у стоматології «Слален» і «Юта»

Імплантація зубів вимагає достатнього обсягу кісткової тканини в місці вільної лунки. Тому перед протезуванням на імплантатах часто проводиться кісткова пластика. Для отримання якісних послуг варто звернутися до наших стоматологій, що знаходяться в Солом'янському районі Києва. 

Встановлення імплантів і відновлення зубів у ряду – нелегка процедура, яка може супроводжуватися різними ускладненнями. Лікарі стверджують, що лише правильна підготовка ротової порожнини до імплантації титанового штифта допоможе виконати протезування імплантами якісно та без небажаних наслідків.

У стоматологічних клініках не лише обстежують пацієнта і здійснюють санацію ротової порожнини, але і виконують необхідні маніпуляції. Найчастіше потрібна кісткова пластика, суть якої полягає у відновленні відповідної тканини у місці відсутності зубів. Призначення операції – забезпечення прискорення процесу імплантації титанового штифта із ефективною його фіксацією.

Кісткова пластика: що це та для чого потрібна

У місці вільної лунки через відсутність жувального навантаження поступово убуває кісткова тканина. Це означає, що кістка зменшується в об'ємі. Розвивається також остеопороз – знижується її щільність.

Атрофія кістки може ще спостерігатися після тривалого носіння знімних протезів, при пародонтиті, кістах коренів зубів. Тому кісткова пластика у стоматологічній імплантології – часта практика. Цей інноваційний метод дозволяє відновити обсяг кістки альвеолярного відростка.

Кісткова пластика у стоматології: показання і протипоказання

Ця процедура – ​​комплекс дій спеціаліста, спрямованих на нарощування кістки. Здійснюється у тому випадку, коли у місці передбачуваного імпланта виявлено витончення щелепи, що є категоричним протипоказанням до імплантації. Ця проблема може виникнути із різних причин: носіння повних знімних протезів тривалий час; захворювання пародонту за дегенеративним типом; кісти на коренях зубів, що прогресують; вроджені травми і патологія щелепи.

У деяких випадках операція виконується задля відновлення кістки навіть без подальшого встановлення імпланта. Атрофія кістки призводить до тяжких наслідків: змінюється форма обличчя, прикус стає неправильним, порушується мовлення (дикція), стає неможливим ретельне пережовування їжі. Тому єдиним показанням до проведення стоматологічної пластичної операції є атрофія відповідної тканини. Оскільки це пов’язано із повноцінним хірургічним втручанням, процедура має такі протипоказання:

 • внутрішні хронічні хвороби на стадії загострення;
 • раніше виявлені онкологічні захворювання;
 • патологічні стани серця і судин, що тривають у тяжкій формі;
 • психічні розлади;
 • ВІЛ, гепатит.

Оперативне відновлення тканин щелепи не проводиться під час вагітності та у період грудного вигодовування дитини. До кожного пацієнта, навіть якщо він має пряме показання до виконання процедури, застосовується індивідуальний підхід. У разі загострення хронічної патології, наявної під час огляду, слід спочатку пройти курс лікування і домогтися стійкої ремісії.

Підготовка до процедури

Нарощування кісткової тканини призначає лікар після огляду порожнини рота та по знімках комп'ютерної томографії щелепи. Далі складається найбільш оптимальний план його проведення. У процесі враховуються індивідуальні особливості пацієнта. Попередньо санують ротову порожнину.

Як здійснюється операція, її способи та етапи

Все починається з огляду пацієнта та оцінки знімків щелепи, для чого його запрошують на комп'ютерну томографію. Лікар побачить усі проблеми: ступінь атрофії, поширеність процесу. Потім фахівець складає план операції із урахуванням індивідуальних особливостей людини. Перед нарощуванням кісткової тканини обов'язково виконують санацію ротової порожнини, оскільки слід позбутися каріозного ураження зубів, усунути запальні процеси слизової оболонки (якщо це потрібно). Залежно від наявної клінічної картини лікар вибиратиме спосіб остеопластики («офіційна» назва процедури) для імплантації зубів:

 1. Синус-ліфтинг. Застосовується для виконання процедури на верхній щелепі у місці розташування гайморових пазух. У роботі використовуються спеціальні синтетичні матеріали, які засвоюються організмом і належать до біологічно сумісних.
 2. Автотрансплантація. Нарощування об’єму кісткової тканини здійснюється за рахунок власних тканин пацієнта. Часто цей спосіб використовується для виконання пластики на нижній щелепі. Донорський матеріал відбирають із певної зони у ротовій порожнині, де відбувається посилене утворення кісткової тканини.
 3. Встановлення бар'єрних мембран. Під час роботи лікар використовує штучний кістковий матеріал. Обов'язково встановлюють специфічну мембрану, необхідну для захисту операційного поля від проникнення інфекційних агентів.

Визначившись із методом виконання, стоматолог приступає до процедури. Вона триває під місцевою анестезією, тому потрібно з'ясувати, як організм пацієнта реагує на такі лікарські препарати. Якщо у минулому спостерігалася навіть легка алергічна реакція, слід підібрати конкретний засіб в індивідуальному порядку. Маніпуляція з остеопластики триває у декілька етапів:

 1. Уведення анестетика. Виконується ін'єкційним способом, тому знадобиться деякий час для повноцінної дії уведеного засобу з анестезуючими властивостями.
 2. Надріз. Лікар скальпелем розрізає ясна у визначеному місці, висушує операційне поле після крові. Спеціальним інструментом трохи розсуває кінці рани, що потрібно для якісного виконання наступного етапу.
 3. Укладання. У порожнину, що утворилась у місці розрізу, лікар укладає підготовлений матеріал.
 4. Встановлення мембрани. Її розташовують зверху на вже покладеному кістковому матеріалі. Завдання мембрани – запобігти усуненню остеопластичного фрагмента і попередити інфікування операційного поля.
 5. Накладання швів. Кінці рани стягують і фіксують за допомогою спеціального шовного матеріалу у потрібному положенні.

Уся процедура триває протягом одного візиту до стоматології, госпіталізація не потрібна. Після закінчення роботи лікар обов'язково повинен повідомити пацієнта про майбутній реабілітаційний період і розповісти, які процедури йому доведеться виконувати.

Особливості відновлювального періоду після остеопластики

Реабілітація триває 1-2 тижні, протягом яких людина має дотримуватися певних обмежень. Правильний підхід до цього питання стане гарантією того, що вдасться уникнути післяопераційних ускладнень, тоді нарощування для імплантації триватиме швидко. Стоматологи рекомендують:

 • відмовитися від фізичних навантажень, навіть звичних занять спортом;
 • дотримуватися дієти (вживати в їжу теплі страви, не споживати тверді продукти);
 • чітко виконувати гігієнічні процедури (чищення зубів, полоскання рота).

Лікар може призначити медикаментозну терапію протягом 3-7 днів, яка передбачає прийом антибактеріальних препаратів. Вони потрібні для запобігання розвитку запального процесу у місці проведення операції.

Нормою вважається поява набряклості, підвищення загальної температури тіла та болю у перші 1-3 дні (тоді призначаються жарознижувальні та знеболювальні стандартні препарати).

Скільки триває нарощування?

Зрозуміти, чи прижився остеопластичний матеріал, можна на 5-7 день після операції. У цей час пацієнт має з'явитись у  стоматологічну клініку для контрольного огляду. Відсутність ознак запалення свідчить, що встановлений кістковий матеріал повністю адаптувався та почав «працювати».

Нарощування триває протягом 3-6 місяців. У цей час потрібно відвідувати лікаря для контролю за процесом. Для імплантології є важливим не тільки факт приживлення кісткового матеріалу, але й об’єм тканини, що розростається. Тому знадобиться рентген для оцінки стану проблемної ділянки щелепи.

Скільки коштує кісткова пластика щелепи?

Ціна нарощування кісткової тканини у Києві встановлюється тільки після огляду конкретного пацієнта. Остаточний вердикт залежатиме від кількох факторів: який спосіб обрано для проведення операції, чи потрібна попередня санація ротової порожнини, який має бути обсяг робіт. Орієнтовна вартість озвучується відразу після первинного огляду; за можливості лікар обов'язково підбере інші варіанти (якщо цього вимагатиме сам пацієнт).

Відновити раніше втрачені зуби можна не лише за допомогою знімних пластинчастих протезів. Сучасна стоматологія пропонує скористатися можливостями імплантології. Навіть якщо знадобиться нарощування кісткової тканини, труднощів із цим не буде. Операція виконується швидко, не вимагає госпіталізації, а вставлений матеріал не тільки приживається у більшості випадків, але і забезпечує формування потрібного об’єму кістки для подальшої імплантації.

 

Інші послуги стоматологічних клінік "Слален" и "Юта"

 

  Стоматологічна терапія     Пародонтологія        Протезування зубів    Імплантація зубівДитяча стоматологія Хірургічна стоматологія
Лікування карієсуЛікування гінгівітуУстановка вінірівІмпланти Any One MegaGenГерметизація фісур у дітейРезекція зуба
Лікування пульпітуЛікування пародонтитуБезметалева керамікаІмпланти Bio HorizonsЛікування пародонтиту у дітейКюретаж ясен
Лікування періодонтитуПлазмотерапія ясенУстановка коронокІмпланти StraumannФторування зубів у дітейВидалення кісти зубу
Лікування запалення ясенВектор-терапіяЦирконієві коронкиІмпланти INNOПломбування молочних зубівПластика вуздечки верхньої губи
Лікування каналу зубуРецесія ясенУстановка мостовидного протеза Лікування молочних зубівВидалення зубу
Пломбування зубів Протезування на імплантатах Лікування пульпіту у дітейВидалення зуба мудрост
Реставрація зубів Установка бюгельного протеза Лікування періодонтиту у дітейСинус-ліфтинг

×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.